Вівторок, 6 Грудня, 2022
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > П’ять хвилин з очільником громади

П’ять хвилин з очільником громади

Стисло про головні новини Близнюківщини за минулий тиждень 13-20 березня 2021 року

Старостинські округи
15 березня завершено процес реорганізації сільських рад. Але старостинські округи до цього часу перебувають у стадії формування, триває добір кандидатур старост. На жаль, пришвидшити цей процес керівництво Близнюківської громади не може, адже майбутні реформи повністю залежать від законодавчих змін.
«Законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» – це наша дорожня карта. У цьому документі визначені основні засади утворення старостатів, – відзначив Геннадій Король. – Другого березня Верховна Рада проголосувала за нього у першому читанні, визначивши, що старостинський округ утворюється, як правило, у складі населеного пункту (населених пунктів), на території яких проживає не менше ніж півтори тисячі жителів. Допоки невідомо, чи залишиться ця норма чинною, чи зазнає змін».

Звертаємо увагу, що зараз, коли сільські ради ліквідовано, а старост ще не призначено, надходить багато нарікань від сільських жителів. Це зрозуміло, адже сільська рада, особливо у віддалених селах, була єдиною дієвою допомогою для людей, місцем, куди вони могли звернутися зі скаргами та проблемами.
Очільник громади просить всіх бути виваженими та з розумінням поставитися до цього нетривалого періоду невизначеності. Окрім цього, з 16 березня соціальні послуги в селах району надають віддалені спеціалісти І категорії відділу з питань соціального захисту населення Близнюківської селищної ради:

с. БурбулатовеБілик Наталія Іванівнател. 099-495-85-61
с. Верхня СамараПономар Олена Анатоліївнател. 098-502-79-72
с. КриштопівкаСпасюк Ірина Вікторівнател.093-303-12-40
с. ЛукашівкаАвсюнова Алла Миколаївнател. 096-869-13-79
с. НовонадеждинеЗайченко Тетяна Петрівнател. 066-146-65-51
с. СамійлівкаЧигрин Тетяна Миколаївнател. 095-177-02-15
с. УплатнеГришина Наталія Григорівнател. 095-902-90-99


Важливо! Вказані спеціалісти приймають звернення ВСІХ жителів громади, незалежно від місця їх проживання. Як і раніше, з усіх питань можна звернутися до Близнюківської селищної ради будь-яким зручним способом – телефоном, електронною поштою, написавши повідомлення на офіційну сторінку громади у Facebook.

Благоустрій
Здійснюється облік кладовищ на території громади для належної підготовки цих територій до проведення поминальних днів. До прибирання кладовищ будуть залучені громадські робітники. Необхідні роботи заплановано розпочати, як тільки дозволять погодні умови.
Триває облаштування системи блискавкозахисту нового дитячого садка у селищі. Відповідно до досягнутої домовленості між Близнюківським селищним головою та Департаментом капітального будівництва ХОДА, дитячий садок вже скоро має бути введений в експлуатацію.
Вже сьогодні буде облаштовано під’їзд до реконструйованої будівлі КП «Близнюківська ЦРЛ». Погодні умови та техніка, залучена до виконання ремонтних робіт, перетворили подвір’я лікарні на суцільну калюжу, то її засиплять доменним шлаком.

Земельні питання
З початком весни збільшилася кількість звернень власників худоби. Люди нарікають на відсутність ділянок для сінокосіння та випасання ВРХ. Особливо гостро це питання стоїть на території колишніх Острівщинської, Широчанської та Криштопівської сільських рад.
Нагадуємо, що Близнюківська громада працює над створенням громадських пасовищ – земель, які будуть використовуватися виключно для випасу та не будуть передані у власність чи користування. Тому вкотре звертаємося до жителів селищної ради з проханням повідомити про такі земельні ділянки.
Наголошуємо, що до селищної ради надходить багато звернень стосовно виділення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства.
Деякі відверто дивують – люди пишуть заяви не лише на ділянки, які вже перебувають у власності інших осіб, але і намагаються реалізувати своє право на безоплатну приватизацію повторно. Про цей випадок було повідомлено Лозівську окружну прокуратуру.

Медицина
За результатами спілкування селищного голови з працівниками сільської медицини можна зробити невтішний висновок: люди працюють на 0.25 ставки, незабезпечені потрібними матеріалами та засобами. Але це не основна «ложка дьогтю».
Відповідно перших результатів фінансового аудиту, вже у березні сімейній (первинній) медицині – КНП «Близнюківський РЦМПД» не вистачає коштів на забезпечення виплати заробітної плати працівникам підприємства. Нагадаємо, фінансування заробітної плати сімейної медицини здійснюється за рахунок укладених сімейними лікарями договорів з Національною службою здоров’я, відповідно до Програми медичних гарантій. На перший квартал ця сума склала 1 млн 729.9 тисяч гривень.

СПОРТ
За традицією, наостанок – гарні новини. За підтримки Близнюківської селищної ради, у спортзалі села Садове тривають останні приготування до відкриття секції вільної боротьби. Захід заплановано на 23 березня. Тоді ж відбудеться і перше тренування, участь у якому зможуть взяті всі бажаючі.

Олена ШАРІПОВА, підбирач довідкового
та інформаційного матеріалу селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *