Субота, 3 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > Проєкт “Інтернет-субвенція”

Проєкт “Інтернет-субвенція”

Він передбачає під’єднання до оптичного інтернету 3 тис. сіл. Цьогоріч на це держава витратить 500 млн грн.

Триває попередній збір заявок від голів громад. Задля того, щоб розподіл коштів відбувся максимально прозоро та ефективно, Мінцифри розробило окремий майданчик.

На сайті голови громад зможуть дізнатися, як подати заявку для участі у відборі, а всі українці – про:

  • цілі та можливості проєкту;
  • правила отримання громадами субвенції з держбюджету;
  • як діяти селянам, щоб отримати доступ до фіксованого швидкісного інтернету;
  • етап, на якому перебуває проєкт;
  • перевірити інформацію Мінцифри щодо наявності або відсутності оптичних мереж у селах (у разі виявлення розбіжностей з реальними даними повідомити про це Мінцифри);
  • відповіді на решту запитань, які можуть виникнути.

У Мінцифри зазначають, що у проєкті йдеться саме про оптичний інтернет. Це фіксований швидкісний інтернет, але з використанням найсучасніших технологій. Оптичний інтернет – найбільш швидкий, надійний та безпечний. І саме його отримають українські села уже у 2021 році.

Проєкту «Інтернет-субвенція» передувало дослідження Мінцифри, проведене у 2019-2020 роках. На той час результати свідчили, що в понад 15 тис. сіл, де проживає близько 3,5 млн українців, відсутнє покриття швидкісним фіксованим інтернетом.

«Ми будуємо цифрову державу, а швидкісний інтернет – її фундамент. Уже за три роки 95% українців зможуть користуватися швидкісним інтернетом 24/7. На цьому шляху проєкт «Інтернет-субвенція» – значний крок. Він значно наближає нас до виконання однієї з ключових цілей Мінцифри», – коментує заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Проєкт дозволить понад 1 млн українців уперше отримати доступ до оптичного інтернету. Зараз триває попередній збір заявок від голів громад. Відстежувати, як Мінцифри реалізує проєкт «Інтернет-субвенція», можна на дашборді – майданчику, де дані оновлюються в реальному часі.

Попередні заявки вже оформили 622 громади щодо 4066 сіл та 12974 об’єктів соціальної інфраструктури – шкіл, дитячих садочків, бібліотек, лікарень. На тому ж дашборді можна перевірити, чи може село претендувати на кошти з держбюджету і під’єднатись до оптичного інтернету.

«Просимо українців, а особливо голів громад, активізуватися, аби не втратити шанс отримати оптичний інтернет у своїх селах уже цьогоріч», – зазначив керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок.

Проєкт постанови Кабінету міністрів, якою урегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в уряді. Одразу після його ухвалення відкриється офіційний збір заявок, що триватиме 10 днів. Про старт Мінцифри сповістить попередньо зареєстровані громади, які подали заявки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *