П’ятниця, 22 Жовтня, 2021
Головна > ГАЗЕТА > ПРАВО ЗНАТИ > Податкова роз’яснює

Податкова роз’яснює

Діяльність на землі понад 2 га передбачає держреєстрацію СГД

На сьогодні триває кампанія декларування доходів громадян. Під час кампанії громадяни, які минулого 2020 року отримували доходи від самостійного обробітку власних земельних ділянок (паїв) загальною площею понад 2 га та від продажу сільськогосподарської продукції, мають задекларувати такі доходи та сплатити відповідні податки. Також необхідно задекларувати отриманий дохід у разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання.
Такі види доходів, відповідно до вимог Податкового кодексу України, підлягають оподаткуванню за ставкою податку на доходи фізичних осіб 18% та військового збору 1,5%. Граничний термін подання Податкової декларації про майновий стан і доходи настає 30 квітня поточного року. Сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 1 серпня 2021 року.
Фізособи, які на постійній основі провадять діяльність, спрямовану на отримання доходів від продажу власної с/г продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних частках (паях), розмір яких перевищує 2 га, передбачає державну реєстрацію як суб’єкта господарської діяльності.

Чи декларується дохід у результаті отримання спадщини?

Встановлено різні ставки для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та резидентського статусу.
Так, об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО.
Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО – 5%
Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця – резидента, оподатковуються ПДФО за ставкою 18 %.
Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5 та 18 відсотків, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, у якій включити суми таких доходів до загальнорічного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з ПДФО та з військового збору.

До завершення «Деклараційної кампанії-2021» залишився тиждень

Головне управління ДПС у Харківській області наголошує: громадянам, які протягом 2020 року отримали доходи у вигляді: доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи. До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо); доходів з отриманих від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування (до таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами); іноземних доходів тощо, – до 30.04.2021 включно потрібно задекларувати доходи, отримані протягом 2020 року та своєчасно сплатити податки. Крім того, до 30 квітня включно податкову декларацію зобов’язані подати особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть використати своє право до 31 грудня 2021 включно.
Важливо: відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації передбачена п.120.1 ст.120 ПКУ та ст.1641 КУ про адміністративні правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *