Головна > ГАЗЕТА > Підвищення стипендії

Підвищення стипендії

Стипендія учнів закладів професійної освіти має зрости до розміру стипендій студентів коледжів та технікумів – з 490 до 900 гривень.


Про це йдеться у проекті Концепції Державної цільової програми розвитку профосвіти на 2022-2027 роки, яку презентувало Міністерство освіти і науки України, передає «Закон і Бізнес».

Програма передбачає, що для цілісної модернізації профосвіти необхідно:

– запровадити нову децентралізовану модель управління та фінансування закладів, орієнтованої на результати;

– осучаснити зміст і підвищити якість такої освіти;

– передбачити стимули для розвитку партнерства у сфері;

– вжити заходів з популяризації профосвіти.

Управління та фінансування всіх профільних закладів має перейти на регіональний рівень. Водночас профтехи отримають більшу автономію у прийнятті рішень, стимули для власної навчально-виробничої діяльності шляхом використання податкових пільг.

Програма передбачає перегляд нинішнього фінансування профосвіти та збільшення його обсягів. Йдеться про:

– підвищення стипендій учнів закладів профосвіти до розміру стипендій студентів закладів фахової передвищої освіти. Нині учні отримують 490 гривень на місяць, тоді як студенти коледжів та технікумів – близько 900 гривень;

– підвищення зарплат педагогів закладів;

– розроблення методики розрахунку вартості підготовки учнів за професіями з урахуванням їх складності;

– запровадження субвенції на оновлення гуртожитків та спортмайданчиків, створення інклюзивного освітнього середовища у профтехах.

Планується прискорити процедуру затвердження стандартів на компетентнісній основі, а також створити нові навчальні матеріали, зокрема електронні, відповідно до оновлених стандартів.

Виконання програми триватиме впродовж 2022-2027 років. Надати зауваження та пропозиції до проекту можна до 17 травня 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *