Вісім ПОРАД БАТЬКАМ ПІДЛІТКІВ
від провідного психолога проєкту «Інтелект України»,
доктора психологічних наук Олени Щербакової.
- ПІДЛІТКОВІ НЕОБХІДНІ ЯК ПОЗИТИВНІ, ТАК І НЕГАТИВНІ ЕМОЦІЇ.
Не оберігайте надмірно підлітків від сімейних проблем як психологічних, так і матеріальних. Для успішного розвитку дитини корисно зрідка відмовляти їй у чому-небудь, обмежувати її бажання, тим самим готуючи до подолання подібних ситуацій у майбутньому. Ніколи не обманюйте дитину! - ПОЧИНАЙТЕ ГОТУВАТИСЯ ДО ДИТЯЧОГО ОЦІНЮВАННЯ ЯКОМОГА РАНІШЕ.
У підлітковому віці діти починають оцінювати та порівнювати життя своїх батьків. У якийсь момент результат цього зіставлення може позначитися на ваших стосунках із дітьми. Пам’ятайте: життя батьків, їхні звички, погляди мають набагато більший вплив на дитину, ніж довгі повчальні бесіди. - ВАЖЛИВО, ЩОБ ДИТИНА РОЗУМІЛА: ЩАСТЯ БЕЗ ЗДОРОВ’Я НЕ БУВАЄ.
Бережіть здоров’я дитини та своє, навчіться разом з нею займатися спортом, подорожуйте, вирушайте в походи. Тільки фізичні вправи, зокрема й на уроках фізкультури, можуть пом’якшити шкоду від багатогодинного сидіння за партою. Не поспішайте звільняти дитину від фізкультури. Навіть якщо в неї є хронічне захворювання, їй необхідно займатися фізкультурою за спеціальною програмою. - ПІДТРИМУЙТЕ ВПЕВНЕНІСТЬ ДИТИНИ В СОБІ, У ВЛАСНИХ СИЛАХ.
Навіть якщо діти мають певні недоліки, а вони є в кожного, пам’ятайте, що у них також є й незаперечні переваги. - НЕ БІЙТЕСЯ ЗІЗНАТИСЬ У ДОПУЩЕНИХ ПОМИЛКАХ СПОЧАТКУ СОБІ, А ПОТІМ ДИТИНІ.
Якщо ви зрозуміли, що помилилися, нехтували думкою сина або дочки у важливих для них питаннях, намагайтеся не повторювати цієї помилки знову: довіру легко втратити, а відновлювати її складно та довго. - ДАВАЙТЕ ПРОСТІ Й ВІДВЕРТІ ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ДІТЕЙ.
Бажання дорослих уникнути розмов з дітьми на певні теми привчає дітей думати, що ці теми заборонені. Ухильна або спотворена інформація викликає в дітей необґрунтовану тривогу. - ДІТИ НЕ ПОВИННІ ЗАЛИШАТИСЯ БЕЗ НАГЛЯДУ.
Нехай дитина самостійно обере заняття (хобі), але має твердо знати: часу на неробство й нудьгу в неї немає. - ЗОСЕРЕДЬТЕСЯ НА КРАЩИХ ЯКОСТЯХ ВАШОЇ ДИТИНИ ТА СПИРАЙТЕСЯ НА ЦЕ ПІД ЧАС ВИХОВАННЯ.
Якщо ви вже встигли наробити помилок у вихованні, вам буде складніше, ніж на початку шляху, але все ще можна отримати ключ до дитячої душі та досягти хороших результатів. Джерело: сайт Інтелект України