Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Рекомендації Консультативної ради щодо забезпечення районних бюджетів необхідними фінансами

Рекомендації Консультативної ради щодо забезпечення районних бюджетів необхідними фінансами

На засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування схвалено рекомендації щодо удосконалення законодавчого регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад.

У роботі Консультативної ради з питань місцевого самоврядування взяв участь голова Харківської обласної ради Артур Товмасян.

У рішенні, зокрема, зазначено, що є необхідність завершити створення законодавчого підґрунтя для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад. Враховані також виклики, пов’язані з поширенням в Україні хвороби COVID-19.

Консультативна рада рекомендує Кабінету Міністрів за участю комітетів Верховної Ради, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування активізувати роботу з підготовки законопроектів. Зокрема, пропозиції стосуються:

оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів;
удосконалення механізму розподілу міжбюджетних трансфертів на основі закріпленої у Бюджетному Кодексі формули;
збільшення нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджетів територіальних громад, компенсувати видатки, які передаються на місцевий рівень;
забезпечення районних бюджетів фінансовими ресурсами у розмірі, достатньому для виконання власних і делегованих повноважень;
недопущення передачі на рівень місцевих бюджетів фінансового забезпечення видаткових повноважень без відповідного компенсаційного ресурсу.
«Продовження реформи місцевого самоврядування та децентралізація потребують законодавчого наповнення відповідно до змін, що відбулися після місцевих виборів 2020 року на новій адміністративно-територіальній основі. Передовсім, це зміни до Конституції, про що також було сказано під час засідання сьогодні. Необхідно вносити комплексні зміни до законодавства, що регулює діяльність самоврядних органів влади та бюджетні відносини», – сказав Артур Товмасян.

Він також повідомив, що Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області підготувала пропозиції щодо змін та доповнень до Бюджетного кодексу України, які дозволять забезпечити ефективне функціонування районних рад та належне наповнення бюджетів громад.

Джерело: сайт Харківської обласної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *