Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > 78 річниця визволення Близнюківщини від німецько-фашистської окупації

78 річниця визволення Близнюківщини від німецько-фашистської окупації

16 вересня особливий день для жителів Близнюківщини, бо ми згадуємо і вшановуємо, схиляємо голови в скорботі і пишаємося подвигом наших дідів та прадідів, які у 1943 році вигнали окупанта з близнюківської землі.


В цей день 78 років тому танкісти 31-ої гвардійської Барвінківської окремої вогнеметної танкової бригади під командуванням генерал-майора танкових військ Д.М.Бурдова, воїни 35-ої Лозівської Червонопрапорної стрілецької дивізії генерал-майора П.М.Шафарова і 60-ої гвардійської стрілецької дивізії генерал-майора Д.П.Монахова визволили Близнюківський район від німецько-фашистських загарбників


На честь танкістів-визволителів у райцентрі встановлено пам’ятний знак – танк на п’єдесталі, а чотирьом танкістам – Я.Н.Ніколенку, М.І.Федотову, В.О.Меркулову та І.С.Лещенку, чий екіпаж першим ввірвався у Близнюки, присвоєно звання «Почесний громадянин смт.Близнюки».


З нагоди цієї дати в адмінбудівлі пройшов ” Урок пам’яті” – старшокласники зустрілися з людьми, на долю яких випало воєнне дитинство та повоєнна відбудова району. Захід було присвячено листам з фронту – живим «свідкам» подій Другої світової.

Пізніше громадськість селища зібралася біля Меморіалу слави для проведення урочистого мітингу і відразу потому відбувся забіг «За ветеранів». Працівники Центральної бібліотеки підготували книжково-предментну інсталяцію “Близнюківщина на рубежі воєнних років”.

В населених пунктах громади теж відбулися урочистості-вшанування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *