Грибний сезон в розпалі, але перш ніж вирушити до лісу, не зайвим буде згадати правила збирання грибів.
- Незнайомі гриби категорично заборонено збирати і купувати. Одна бліда поганка у купі з сотнею їстівних грибів може отруїти на смерть. Червиві й перезрілі гриби також містять отруйні речовини.
- Гриби, як губка, вбирають все забруднення з повітря і ґрунту, тож не збирайте їх поблизу шосейних доріг, промислових підприємств та залізничних шляхів.
- Обробіть зібрані гриби не пізніше 4 годин після збору. Не збирайте їх в оцинковані відра, там вони швидко окислюються. За грибами треба ходити з кошиком з лози або тарою з пластмаси.
- Не збирайте гриби у спеку і відразу після неї. Висока температура повітря сприяє збільшенню отруйних властивостей грибів і провокує їх швидке старіння.
- До збору грибів потрібно приступати з раннього ранку, щоб встигнути до того моменту, як вони нагріються під сонцем.
Щоб зібрати не тільки вдалий урожай, а й отримати задоволення від «тихого полювання», треба пам’ятати, як правильно поводитися в умовах дикої природи. - Одягайтесь зручно і відповідно до погодних умов. – Обирайте високе взуття на товстій підошві.
- Якщо на вас одяг з камуфляжним принтом, то пов`яжіть на себе бандану або стрічки, щоб виділятися на тлі дерев і чагарників.
- Не вирушайте в ліс поодинці, перевіряйте перед виходом всю екіпіровку, покладіть з собою карту заповідника або лісу.
- Повідомте друзям або рідним про ваші плани.
- Перевірте чи заряджена батарея мобільного телефону. Добре мати із собою павербанк.
- Якщо ви все-таки загубилися, намагайтеся рухатися вздовж лінії електропередач, триматися доріжок, лісових стежок, квартальних стовпчиків.
- Завжди тримайте сірники у водонепроникному пакеті.
- Правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою вогню ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали.
Будьте обережні, виходячи на «тихе полювання» за грибами!