Субота, 3 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Піротехніки ДСНС знешкодили 41 боєприпас часів Другої світової

Піротехніки ДСНС знешкодили 41 боєприпас часів Другої світової

Першого листопада піротехнічні групи Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України проводили роботи щодо обстеження території області задля виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

Всього було знищено 41 вибухонебезпечний предмет. Розмінувальні роботи проводились у населених пунктах Ізюмського, Чугуївського та Харківського районів області.

Всього було виявлено та знешкоджено на спеціальному підривному майданчику 41 боєприпас, серед яких 1 артснаряд, 38 мінометних мін, та 2 ручні гранати.

Найбільша частка з них виявлено на території Ізюмського району, с. Кам’янка в полі. Там знаходились 36 мінометні міни калібром 81 та 82 мм.

Усі боєприпаси ліквідовані у той же день на спеціальних полігонах. Постраждалих немає.

Піротехніки ДСНС на місці проведення піротехнічних робіт з місцевими мешканцями проводили роз’яснювальні бесіди щодо дій у разі виявленні підозрілих предметів.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Рятувальники наголошують, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *