Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Велика субота. Що означає та які традиції і прикмети є в цей день

Велика субота. Що означає та які традиції і прикмети є в цей день

У 2022 році Велика субота, яка завершує Великий піст, припадає на 23 квітня.

Цей день присвячений спогадам про поховання та перебування в труні тіла Ісуса Христа, про те, як він зійшов у Пекло, а також день повністю присвячений останнім приготуванням до Великодня.

Воскресіння Христа відбувається в ніч з Великої суботи на Великодню неділю.

Велика субота зберігає як траурні, так і святкові риси, з чого слідують дозволи та заборони.

В цей день варто допомагати іншим: близьким, рідним, стороннім. Добре, якщо сьогодні ви зробите благодійний внесок у якийсь із фондів, що допомагає іншим. Просто оберіть благодійну організацію, яка допомагає комусь з малозабезпечених та внесіть кошти, які вважаєте потрібним їм передати. Головне – від душі хотіти допомогти іншим і змінити світ на краще.

Крім того, у Страсну суботу завершують всі фінальні приготування до Великодня: фарбують яйця, печуть пасочки та готують останні страви до святкового столу .

Наші предки дуже часто звертали увагу на прикмети, які помічали у Страсну суботу. Якщо ясно й тепло, то літо буде таким же.

Якщо ж хмарно – слід очікувати літніх злив і холодів.

Якщо не спати в ніч з суботи на неділю, то призвеш до себе щастя на весь рік. В цю ніч щастя ходить серед людей, обирає того, до кого прийде в гості й залишиться до наступного Великодня.

Той, хто проведе Страсну суботу в радості й веселощі, буде випивати й колобродити, дуже пошкодує про заборонену гульню: весь рік він буде плакати та сумувати аж до наступного Великодня.

Не можна у Велику суботу виносити щось з дому і давати в борг, якщо, звичайно, у тебе в планах немає втрати добробуту до наступного Великодня.

Якщо попросиш прощення за свої провини й образливі речі, то в наступний рік вони за тобою не підуть, і ввійдеш у Великдень з чистим серцем і совістю.

Нехай завтрашній Великдень здійснить мрію українців про завершення війни і нашу перемогу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *