П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проведення цього дня об’єднує зусилля людей з усього світу для підвищення рівня поінформованості населення про проблему ВІЛ/СНІДу, демонструє міжнародну солідарність перед пандемією.

Так, за даними Державної установи Центр громадського здоров’я Міністерства
охорони здоров’я України; на кінець 2021 року в Харківській області на обліку в медичних закладах з діагнозом ВІЛ-інфекція перебувало 5670 осіб, включаючи іноземних громадян, з них 1298 осіб – хворі на СНІД. Серед ВІЛ-інфікованих було 247 дітей у віці до 17 років включно, з них 18 дітей – хворі на СНІД.

Протягом 2021 року діагноз ВІЛ-інфекції було встановлено уперше в житті 657 особам,  у тому числі 147 осіб зареєстровано з діагнозом СНІД. Через хвороби, зумовлені ВІЛ,  померли 72 особи.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом служить нагадуванням про необхідність зупинити поширення ВІЛ/СНІДу, підвищити рівень обізнаності про це захворювання та його профілактику, поширювати здоровий спосіб життя та виховати толерантне ставлення до людей з ВІЛ-позитивним статусом у суспільстві.

Заступник начальника Головного управління статистики
у Харківській області Олександр ЖУРАВЕЛЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *