Вівторок, 4 Жовтня, 2022
Головна > НОВИНИ > Відповідальність за підпали

Відповідальність за підпали

З настанням теплої погоди почастішали підпали сухої трави, які призводять до масштабних пожеж та навіть людських жертв.

Нагадуємо, 13 квітня 2020 року Верховна Рада України ухвалила Закон про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)».

Цей документ посилює відповідальність за випалювання рослинності:

📌штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становить від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

📌пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

📌самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

📢Важлива інформація для нашої сільськогосподарської громади! За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зросли до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Автор світлини: Віталій Сокол

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.