Вівторок, 29 Листопада, 2022
Головна > ГАЗЕТА > ПРАВО ЗНАТИ > Винагороди матерям-героїням

Винагороди матерям-героїням

  • Я мати п’ятьох дітей, скажіть будь-ласка, який порядок присвоєння почесного звання Мати-героїня та виплати одноразової винагороди?
    Ганна Г. (смт. Близнюки)

Присвоєння почесного звання «Мати-героїня» провадиться указом Президента України. Представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств. Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити селищна рада, організація багатодітних сімей чи місцева служба у справах дітей та сім’ї. Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні державні адміністрації.

Перелік необхідних документів, що додаються до заяви: копія паспорта громадянина України, копії свідоцтв про народження дітей, копії документів про освіту дітей, характеристики дітей з навчального закладу, якщо дитина навчається, або з місця роботи, якщо працює (щодо кожної дитини окремо); виданий органом внутрішніх справ документ про наявність чи відсутність відомостей стосовно дітей, які перебувають на обліку правопорушників, що не досягли 18 років, у тому числі звільнених зі спеціальних виховних установ; довідка про наявність або відсутність судимості в особи, яку представляють до нагородження, та в кожного з дітей, яким виповнилося 14 років; за наявності та за бажанням матері – копії грамот, дипломів, подяк, свідоцтв, листів для визначення внеску жінки у розвиток творчих здібностей дітей, формування в них високих духовних і моральних якостей.
Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

Для отримання винагороди жінка, якій присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа подає до органів соціального захисту за місцем реєстрації такі документи: заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати; копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації; нотаріально засвідчений документ, що підтверджує право уповноваженого представника представляти жінку, якій присвоєно почесне звання (за необхідності).

Сума одноразової винагороди, починаючи з 2011 року обчислюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання. Виплата винагороди здійснюється через відділення поштового зв’язку Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок.
Органи соціального захисту надсилають щокварталу до 10 числа наступного місяця засвідчені в установленому порядку копії відомостей про виплату винагороди структурним підрозділам, які до 15 числа зазначеного місяця подають Мінсоцполітики звіт про виплату винагороди за затвердженою ним формою.

У разі, коли жінка, якій присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», не отримала винагороди протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді і отримати винагороду, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно таке звання.
Первомайський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *