Середа, 7 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > ПРАВО ЗНАТИ > Вимоги для надання субсидій змінено

Вимоги для надання субсидій змінено

До уваги одержувачів житлових субсидій!

14.04.2021 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів», якою внесено зміни до порядку надання субсидій з травня.

Постановою Кабінету Міністрів України доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається, зокрема у разі, якщо будь-хто із членів домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:

  • має у власності більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа),
  • має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, розташованого на тимчасово окупованій території або непридатного для проживання;
  • протягом 12 місяців перед зверненням на суму понад 50 тис. грн. здійснили купівлю, в тому числі безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів, оплатили послуги, здійснили внески до статутного капіталу, надали фінансову допомогу (позику);
  • на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія (у 2021 році – 56 750 грн.).

Субсидія також не призначається, якщо в складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку з відсутніми офіційними доходами, або їхній середньомісячний сукупний дохід є меншим за розмір мінімальної заробітної плати. Винятками з цього правила є члени сім’ї, які навчалися на денній формі навчання або зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, перебували в місцях позбавлення волі, або отримували будь-які державні допомоги, або соцдопомогу, включаючи допомогу з часткового безробіття на період карантину.

З травня 2021 року житлова субсидія надається у грошовій готівковій формі.
Визначено, що з травня призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нової заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
Звертаємо увагу, що при цьому зберігається право на призначення житлової субсидії з травня 2021 року у разі звернення за її призначенням протягом травня-вересня поточного року.


Для призначення житлової субсидії подаються такі документи:

  • заява та декларація (за новими формами);
  • довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
  • копія договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  • договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);
  • додаткові документи, які необхідні для розгляду питання призначення субсидії (у разі призначення субсидії у виняткових випадках, зокрема на фактично проживаючих осіб).

При собі необхідно мати:
паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), інформацію про: паспортні дані та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) членів домогосподарства та членів їх сімей (в тому числі, які зареєстровані за іншою адресою), особові рахунки в організаціях надавачах житлово-комунальних послуг, якими користуєтесь.
Прийом документів на призначення житлової субсидії проводиться спеціалістами відділу з питань соціального захисту населення Близнюківської селищної ради, в т.ч. спеціалістами на віддалених робочих місцях. Телефон для довідок: 5-21-37

Одночасно повідомляємо, що Міністерством соціальної політики України підготовлено проєкт наказу «Про внесення змін до форм Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії».
Бланк нової заяви та декларації можливо отримати безпосередньо у місцях прийому документів після прийняття наказу Мінсоцполітики.

Олена МОВЧАН,
начальник відділу з питань соціального захисту населення Близнюківської селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *