Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Захистимо свій дім – захистимо Україну!

Захистимо свій дім – захистимо Україну!

На виконання Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», виконання рішення Головнокомандувача Збройних сил України та наказів військового комісара Харківського ОТЦК та СП зараз проводяться додаткові навчальні збори підрозділів територіальної оборони на базі військової частини А7288.

З Близнюківської громади на ці збори направлено близько 50 військовозобов’язаних та резервістів підрозділу територіальної оборони (далі ТрО).

Через п’ять днів після призову ми вирішили навідати наших земляків та дізнатися про їхні військові будні. Байдиківка на Ізюмщині, де дислокується батальйон бійців ТрО, розташована в дуже мальовничому місці: навколо сосновий ліс та поряд річка Оскіл. Але чоловікам немає часу милуватися красою природи, бо вони постійно зайняті. Начальник військової частини майор Андрій Євгенович Шевченко розповідає: «Всі військовозобов’язані, які знаходяться на позапланових зборах, зараз проходять підготовку з бойового злагодження для виконання завдань з територіальної оборони. На першу частину зборів спланована індивідуальна підготовка із кожним військовослужбовцем. У подальшому – поетапне бойове злагодження у складі підрозділів. Щодня у них заняття з різних видів військової підготовки, а саме: вогневої, інженерної, медичної, зв’язку, топографічної та тактичної, то часу на байдики точно немає. Після двотижневих військових зборів ці хлопці знатимуть, як діяти у разі потреби в складі відділення, взводу, роти, батальйону. Хочу запевнити, що близнюківські чоловіки у нашій військовій частині найкращі, всі завдання виконують старанно та відповідально, то претензій до них немає. Користуючись нагодою, зазначу, що, завдячуючи підтримці Близнюківської селищної ради, яка серед інших допомагає нашій військовій частині, бійці забезпечені всім необхідним для того, щоб ми мали змогу провести навчання на достойному рівні».

Надзвичайно приємно було побачити знайомі обличчя та поспілкуватися саме з жителями Близнюківщини. Так, біля контрольно-пропускного пункту ми зустріли вчителя Садовського ліцею Володимира Жука, працівника культури Верхньосамарського СБК Володимира Кисіля та контролера Близнюківського КП «Комунальник» Олександра Кондакова. Вони вперше на таких навчаннях, але враження мають непогані, а до всього, розуміють важливість військових зборів: «Ми вже звикли до діючого режиму. Форму нам видали, годують смачно. Впевнені, що робимо необхідну справу, адже ті, хто служив у армії, зараз відновлюють свої навички та знання, а хто не служив, – навчаються важливим для будь-якого чоловіка речам, які необхідні для того, щоб правильно діяти у разі потреби, а не розгубитися. Вчора були стрільби, то для багатьох це новий досвід, а для декого й важлива необхідність, бо вміння володіти зброєю, особливо сьогодні, – це важливий аспект. Запевняємо, що свій дім ми захистити зможемо, а значить і Україну захистимо».

Трохи далі в лісі несли службу по охороні умовного блокпосту ще чоловіки з Близнюківщини – це вчитель Близнюківського ліцею Олександр Шарков, ветеринарний лікар Григорій Труш, електромонтер з Добровілля Олександр Ткаченко, водій шкільного автобуса з села Верхньоводяного Сергій Смірнов та ще підійшов поспілкуватися з нами командир роти Іван Чернявський з Вишневого. «В штабі ми отримали всю необхідну амуніцію і ось відновлюємо військові навички. Вже скучили за рідними, але є повне розуміння необхідності цієї місії, яка не тільки навчає, а й додає впевненості у власних силах», – почали розповідати наші земляки, але команда «Повітря!» перервала розмову. Бійці швидко зайняли свої позиції, а нам довелося від’їжджати.
Наостанок хочеться нагадати, що основна увага на зборах приділена відпрацюванню питань організації охорони важливих стратегічних об’єктів, протидії диверсійним діям, підтриманню правового режиму воєнного стану тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *