Головна > НОВИНИ > ОСВІТА > Бабусю, давай зробимо селфі!

Бабусю, давай зробимо селфі!

Кожне покоління має свої унікальні надбання, традиції та уподобання. Такими схожими між собою люди однієї вікової групи стають через світові історичні події, під час яких вони дорослішали. Незалежно від країни народження, покоління одночасно проживає наслідки війни або економічну кризу. Визначають покоління бебі-бумерів, Х, Y, Z та Альфа.

Таке знайоме всім «А от в нашу молодість такого не було…», може бути початком цікавої бесіди, адже чим сильніший зв’язок між поколіннями, тим міцніша народна пам’ять. Різноманітність поколінь – один із способів зміцнити нас.
У родинному проєкті «Бабусю, давай зробимо селфі» ми пропонуємо встановити міцніші зв’язки між поколіннями підлітків та їхніми бабусями і дідусями. Саме тому першим завданням для дітей було зробити селфі із бабусею або дідусем як початок їхньої співпраці.
Наші учні є представниками покоління Z. Це покоління, яке пов’язане із технологіями та соціальними мережами. Останнім часом ми все частіше чуємо про підміну реального життя віртуальним, заміну живого спілкування на короткі повідомлення або смайлики у Viber, тож пізнання захоплень, рецептів, уподобань бабусь та дідусів є просто необхідним задля збереження родинної єдності, історичної пам’яті та народної мудрості.
Результати своїх напрацювань учні Близнюківського ліцею представляли в міжнародному освітньому просторі «eTwinning» разом із ровесниками із Турції та Хорватії, застосовуючи англійську мову.

Особлива увага була приділена кухні, адже склад та технологія приготування страв дуже часто є відображенням основних традицій, культури та економіки.
Завдяки відео Онишко Софії та її бабусі у місті Stari Mikanovci (Хорватія) спробували приготувати вареники на пару.
Родина Антипенків поділилася рецептом паски (у католиків ця святкова випічка готується по-іншому).
Відкриттям як для турків, так і для хорватів виявилася така звичайна для нас окрошка Гармаш Жені і різноманіття способів приготування каш та макарон від Кібиша Івана.
Також стамбульські учні здивувалися ще й існуванню питного йогурту у Близнюках, адже у Львові та Києві вони його не бачили. Цей факт нас щонайменше збентежив.
Учні 8-А класу у своїх відеороликах розповіли про традиції приготування та святкування Великодня на Близнюківщині, що дало можливість дітям із інших країн дізнатися про життя в нашому регіоні.
В підсумку виявилося, що представники сучасного покоління Z (хоча й розповсюджена думка про їхні улюблені піцу та бургери) притримуються у більшості своїй класичного харчування: каші, борщ та матусині й бабусині смаколики, а інтерес до минулого своєї родини викликає у них зацікавленість, а іноді й справжнє здивування. Адже лише тісний зв’язок поколінь зміцнює всю державність.

Відеоролики можна подивитися за посиланням: https://padlet.com/ritashalamoakharchenko/3pbdktuirnsrkclx

Рита Шаламова -Харченко,
вчитель Близнюківського ліцею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *