Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Як уживаються двоногі та чотириногі у Близнюках

Як уживаються двоногі та чотириногі у Близнюках

Проблема безпритульних тварин не оминула і Близнюки.
То про те, як уживаються люди і тварини у нашому селищі, розповімо далі.

Є у нашій громаді люди-волонтери, які намагаються допомогти бродячим тваринам, а є й інші – ті, хто боїться їхньої агресії, бо може постраждати дитина та й дорослий.

Із року в рік тема ЗА і ПРОТИ піднімається в кабінетах місцевої влади, проводяться відповідні заходи, однак частіше тварин вбивають або відловлюють і про їхню подальшу долю можна тільки здогадуватися.

Втім, на те й наділена людина розумом, щоб знайти правильний вихід із будь-якої складної ситуації.

Варто нагадати, що у вересні 2019 року в Близнюківській селищній раді за «круглим столом» зібралися на нараду відповідальні особи – селищний голова Геннадій Король, віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова, директор обласної ветеринарної клініки «СОС» Ірина Подвойская, місцеві зоозахисники, представники правоохоронних органів району, ветеринарні лікарі та комунальники – задля обговорення питання контролю над популяцією бездомних тварин.

Після тривалого обговорення було вирішено розробити «Програму врегулювання чисельності безпритульних тварин гуманним способом на території смт.Близнюки» і вже сьомого березня 2020 року на сесії селищної ради депутати одностайно проголосували за її втілення, давши згоду на фінансування відповідних заходів.

Перший крок у реалізації вищезазначеної Програми було зроблено на початку червня минулого року. До селища приїхала бригада спеціалістів, які проводили відлов тварин-безхатьків та їхню стерилізацію.

Ветеринари розповіли, що їхня організація тісно співпрацює з волонтерами з різних областей України, і їм часто доводиться виїжджати як у великі міста, так і невеличкі населені пункти, щоб надати фахову допомогу тваринам. «Ми проводимо стерилізацію тварин під наркозом, щоб прибрати у «пацієнтів» статеву агресію та щоб громада  мала контроль над популяцією в подальшому. Як наслідок, самки не зможуть після операції виношувати потомство, а самці – їх запліднювати. До всього, після стерилізації у тварин зникає агресія, пов’язана із захистом території, і вони не заподіють людям шкоди, якщо їх не чіпати. Якщо ж тварину дражнити чи бити, то, відповідно, і її реакція буде  очікуваною».

Тоді ми друкували статтю, яка називалася «Розв’язання проблеми». Під час перебування спеціалістів у селищі було прооперовано 12 собак, після чого деяких тварин небайдужі близнюківці взяли до себе. Решта знаходилася під наглядом волонтерів, які доглядали прооперованих тварин разом із зоозахисницею Наталією Братушкіною.

Ця жінка опікується безпритульними тваринами, намагаючись їм допомогти. Саме вона і була ініціатором проведення засідання «круглого столу», познайомивши керівника місцевого самоврядування з людьми, що переймаються долею бездомних тварин.

Втім, життя внесло свої корективи, і до цього часу таки розв’язання проблеми немає, бо не дуже вживаються разом у Близнюках двоногі та чотириногі. Одна із волонтерок, яка не побажала назвати своє прізвище, розповідає:

В минулому році ми розпочали потрібну справу для суспільства. Декому із собак змогли допомогти. Але після цієї акції сталися інші події, після яких руки опускаються і не хочеться працювати далі, бо коли люди не розуміють один одного, то що вже говорити за тварин.

Відразу після операцій деяких собак взяли до себе небайдужі люди, а інших ми випустили. Але знайшлися нелюди, які почали знущатися над ще слабкими після медичного втручання тваринами.

В результаті вийшов інцидент і, не витримавши знущань, собака проявила певну агресію до кривдника. Цю тваринку забрали до себе добрі люди, а ось інша – розплатилася життям через те, що її оббрехали. Були ще й такі «розумники», які зняли з вуха неагресивного пса бірку, чим знову ж таки підписали йому смертний вирок.

Таких прикладів безліч, і це страшно. Мені довелося побувати в обласному Центрі поводження з тваринами, так званим притулком, і я бачила, в яких поганих умовах вони там живуть. Дивитися в очі собаці, яка фактично приречена на смерть, – це моторошно.

Жахливим і болючим, а для мене абсолютно незрозумілим є й той факт, коли, приручивши тварину, примусивши її прив’язатися до вас, люди викидають її на вулицю, не задумуючись над подальшим існуванням живої істоти.

В наш час ми повинні культивувати добро, і народжується воно саме у ставленні до тварин, братів наших менших.

Слід зауважити, що у нашому селищі живе безліч небайдужих людей, для яких проблема безхатніх тварин є болючою та важливою. Багато близнюківців забирають додому з вулиці кошенят та цуценят, але, на жаль, таки залишається ще багато тварин, яких образили люди.

Не хочеться завершувати статтю сумною статистикою, бо ж добро таки править  світом. На прохання редакції виставити фото своїх улюбленців, ми отримали більше ста світлин, на яких щасливі господарі обіймають щасливих домашніх улюбленців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *