Вівторок, 31 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Як фермер крижану арену у Близнюках побудував

Як фермер крижану арену у Близнюках побудував

На виїзді з Близнюків праворуч дороги зведено величезний синьо-білий ангар, де підприємці Володимир Козельський та Андрій Іваненко, які працюють в тандемі, зберігатимуть зерно нового урожаю 2021 року.
А ось з початком зимової холоднечі, закохані у хокей чоловіки, вирішили поекспериментувати та перетворили зерносховище у критий хокейний майданчик, якому можуть позаздрити мешканці великих міст.

ВОЛОДИМИР КОЗЕЛЬСЬКИЙ РОЗПОВІДАЄ:

– Ми вже давно виношували ідею зробити таке місце для тренувань з хокею, щоб не залежати від примх погоди. Теперішні зими не вирізняються міцними морозами і тільки підготуєш крижане поле, заливши в нього сотні тонн води, збереш команди, проведеш одне-два тренування і… пригріває сонечко, крига тече і сезон, не встигнувши розпочатися, завершується. То, подумавши, вирішили об’єднати приємне з корисним. Будуючи зерносховище, ми з Андрієм вже розуміли, що використовуватимемо його і для хокею, то робили асфальтову підлогу, крига на якій береться дуже швидко. В першу чергу цю крижану ковзанку ми готували для себе, використовуючи порожнє крите приміщення сільськогосподарського призначення.

– Як утримували кригу в належному стані, адже плюсова температура для неї руйнівна?

– Справа в тому, що після нарощування лід сам працює на себе, адже приміщення закрите, прямі сонячні промені всередину не потрапляють і, навіть коли на вулиці плюс, то всередині – мінус. Тож наш майданчик функціонуватиме до весни. Наразі зерносховище вже введено в експлуатацію і колишня крижана арена очікує першого врожаю зернових.

– Володимире, це вже не перший Ваш проєкт, бо у 2019 році був відкритий крижаний майданчик на центральному стадіоні в селищі. Ініціатором цієї справи були теж Ви разом з групою однодумців. Згадайте ті часи, що спонукало до створення майданчика?

– Я обожнюю хокей – це моє хобі. То ми з такими ж любителями хокею, як я, збиралися, щоб поганяти шайбу, спочатку на ставку у Васюковому, колишньої Олексіївської сільради, потім вирішили розчистити для тренувань кригу на ставку у  Водяному – це колишня Лукашівська сільрада, пізніше – робили майданчик на кризі маслозаводського ставка у Близнюках та у селі Верховому. Втім, скрізь щось було не так: то мінлива погода, то далеко їздити, то рибалки на полі лунки виб’ють для зимової рибалки тощо. То я звернувся до селищної ради з проханням допомогти зробити хокейне поле в селищі не на водоймі. Очільник місцевого самоврядування Геннадій Король пішов мені назустріч, виділили місце і ми взялися до роботи.  Звичайно, що мені допомагали багато людей з різних населених пунктів, за що я їм дуже вдячний.

– Побачивши фото, які миттєво розлетілися по безмежних просторах інтернету, люди цікавилися, чи можна буде покататися на ковзанах у Вашому імпровізованому крижаному трансформері?

– Для того, щоб використовувати крижаний майданчик за призначенням, проводячи в ньому змагання з хокею та надаючи послуги для зимових розваг, необхідно зробити відповідний проєкт, щоб об’єкт працював як фізкультурно-оздоровчий комплекс, але, зрозумійте, це звичайний критий склад, який задля експерименту ми перетворили на хокейне поле в час, коли він не використовується за призначенням.То розмов про те, що ми надаватимемо якісь послуги, бути не може. Запитували нас також і про хокейні змагання. Товариські зустрічі ми проводили і будемо це робити й в новому сезоні, бо маємо можливість тренуватися цілу зиму. А ось майданчиком на стадіоні я вже не опікуюся – його облаштовують інші ентузіасти. До всього, цьогорічна зима не дала можливості використати його в повній мірі.

– Дякую за вичерпні відповіді і чудові проєкти.

Післяслово

Варто нагадати, що в цьому році до Близнюків завітали генеральный директор МХК «Динамо» (Харків),  голова «Харківської обласної хокейної асоціаціі» Валерій Валерійович Середенко  та його чарівна дружина  – президент жіночої хокейної команди «Пантери», депутат Харківської облради та секретар постійної комісії з питань молодіжної політики Катерина Середенко. На крижаній арені Козельського вони зустрілися з хокеїстами із чотирьох команд Близнюківщини, а саме: «Близнюки», «Олексіївка», «Квітневе» та «Садове» –  обговорили питання подальшої співпраці та можливості проведення спільних ігор хокейних команд Близнюківщини та Харківської жіночої хокейної  команди «Пантери». До всього, гості приїхали не з порожніми руками, а обдарували наших спортсменів.

Катерина Середенко розповідає: «Влітку 2020 року підприємцем Козельським Володимиром був побудований критий ангар, в якому розташувався хокейний майданчик та вперше проведено Чемпіонат району з хокею сезону 2020/2021. Побачивши цю інформацію на просторах інтернету, ми зв’язалися з Сергієм Іванюком  з проханням про сприяння. Він не залишився байдужим і спільно з генеральном менеджером Шерон Вінеман Edmonton Adaptive Sports Association відправив нам в Україну 44 комплекти («домашньої» і «гостьової») ігрової хокейної форми. Крім цього, на таку ініціативу відгукнувся голова «Харківської обласної хокейної асоціації» Валерій Середенко, який допоміг зі збором хокейного екіпірування для дітей. Все це ми передали Козельському Володимиру, який надалі буде розпоряджатися цим майном.

Гасло цих дій: «Допомагають тобі – допомагай іншим». Добрі справи повинні заохочуватися і бути поміченими! Хокей – це командна гра, і ми повинні діяти, як команда не тільки на майданчику, а й за його межами!»

То тепер справа за подальшим розвитком хокею на Близнюківщині та залученням до цього зимового виду спорту підростаючого покоління. А працівникам редакції газети «Нове життя» приємно, що ми безпосередньо долучилися до популяризації хокею, ставши інформаційним спонсором цієї цікавої захопливої гри.

Ірина Воронкіна
Фото Сергій Попов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *