П’ятниця, 12 Серпня, 2022
Головна > НОВИНИ > МЕДИЦИНА > Коронавірус на Близнюківщині. Епідемія та її наслідки

Коронавірус на Близнюківщині. Епідемія та її наслідки

Коронований вірус, який за час своєї ходи по Україні забрав 55 369 життів, не оминув і Близнюківщину.

Серед тих, хто витримав удар ковіду, відповідальний секретар редакції Сергій Попов.

Він розповідає: «Відчувши першіння в горлі і лихоманку, я не особливо звернув на це увагу, бо, думав, що підхопив банальну застуду. До всього, наступного дня температура спала, і я заспокоївся. Але третій день перебігу хвороби розставив свої акценти: стовпчик термометра під моєю пахвою сягнув позначки 39, а на голову, здавалося, одягнули чавун. Втім, я вирішив потерпіти ще одну ніч і це була помилка, бо на ранок ледве живого дружина мене потягнула до лікарні, де я зробив тест на COVID-19.

До слова, у Близнюківській лікарні працює лабораторія, де завдяки новому імуноферментному аналізатору пацієнти обстежуються на імуноглобуліни. То вже через декілька годин мені повідомили, що експрес-тест підтвердив мої найгірші побоювання: в моєму організмі поселився ковід.

Ми, чоловіки, на будь-яке захворювання реагуємо гостріше, ніж жінки, то скажу відверто: для мене це був стрес. В першу чергу страх за сім’ю, потім – побоювання невідомого, адже я не знав, як далі прогресуватиме хвороба. То дітей ми відразу відправили до бабусі, а мене ізолювали в окремій кімнаті на два тижні».

Окрім високої температури, головного болю, слабкості та втрати запаху, чоловіка час від часу охоплював розпач, а нестерпний м’язовий біль викликав почуття безвиході і неможливості знайти собі місце, щоб хоч на деякий час його позбутися.

«З часом майже все минулося, але я й ворогові не зичу пережити таку «ломку». Через деякий час захворів мій батько та менша сестра, то я дуже хвилювався за них. Вже минуло півроку з того часу, але й досі я не відчуваю яскравості ароматів, як до захворювання».

То які ж наслідки має епідемія коронавірусу у Близнюківській громаді в цілому ми дізнавалися у генерального директор КНП «Близнюківський РЦПМД» Геннадія ПАВЛЮКА.

Він розповідає :
Першочергово зазначу, що цифри, якими апелює сімейна медицина, не повністю розкривають картину розповсюдження коронавірусної інфекції, адже багато людей зверталися до інших сімейних лікарів, з якими уклали декларації за межами Близнюківської громади, або ж безпосередньо потрапляли в ковідну лікарню, викликавши бригаду екстреної медичної допомоги.

Бригада ЕМД

Стосовно тих даних, якими володіє Близнюківський РЦПМД, з початку епідсезону зареєстровано 597 осіб з підтвердженим лабораторно захворюванням на COVID-19, з них триста – захворіли вже у поточному році. Проліковано амбулаторно сімейними лікарями 443 особи, а стаціонарно – 94.

На жаль, маємо і сім летальних випадків – це люди з важким перебігом хвороби, які померли в стаціонарних умовах. Хочу зазначити, що зараз зареєстровано 333 хворих на пневмонії, з яких 192 викликані COVID-19. Загалом з початку епідемічного сезону зроблено 938 ПЛР-тестів.

В цілому, майже всі, хто звертався до нас з відповідними симптомами захворювання на COVID-19, вилікувалися, то це позитивна динаміка.

Втім, ця інфекція так просто не відпускає людину і ми часто спостерігаємо так звані пост-ковідні ускладнення хвороб легеневої та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату, а також зміну емоційного стану людини тощо.

Чого очікувати далі – прогнози різні, але ми, лікарі, звикли до фактів, то поживемо-побачимо, тому запрошуємо населення громади зробити щеплення від COVID-19. Зауважу, що з 26 липня розпочали вакцинацію всіх бажаючих вакциною короновак.

Загалом, пройшовши вже декілька етапів боротьби з COVID-19, медицина в Україні вже готова дати відсіч коронавірусній інфекції. Ми забезпечені захисними костюмами, маємо навички роботи з пацієнтами та сертифікованих медпрацівників для проведення вакцинації. Користуючись нагодою, зичу всім здоров’я!

Працівники КП “Близнюківська ЦРЛ”

Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.