Середа, 10 Серпня, 2022
Головна > НОВИНИ > МЕДИЦИНА > Лікарі з Харкова поїдуть у громади

Лікарі з Харкова поїдуть у громади

Багато жителів Харківської області з вдячністю згадують, як у їх населені пункти виїздили бригади провідних спеціалістів з медичних установ Харкова. Тоді кожен охочий мав можливість отримати фахові консультації кращих спеціалістів у своїй галузі, не витрачаючи час на поїздки до Харкова, а за потреби – пройти обстеження та лікування в обласних лікарнях.

– У результаті реформування медичної галузі нашої держави підходи, алгоритми отримання медичної допомоги вузькопрофільних спеціалістів вторинного і третинного рівнів змінилися.
Проте це жодним чином не має позначитися на доступності висококваліфікованої медичної допомоги для жителів області, – переконана заступник голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол. Реформа медицини відкрила більше можливостей для пацієнтів отримати необхідні медичні послуги безплатно, бо, уклавши договори з НСЗУ на надання медичної допомоги за напрямами, щодо яких вони мають необхідні умови, обладнання, спеціалістів, лікарні отримують фінансування від Національної служби здоров’я України за кожного пролікованого за принципом «гроші ходять за пацієнтом».
– Треба, щоб жителі громад Харківщини більше знали не тільки про можливості своїх, місцевих, закладів охорони здоров’я, а й про те, які спеціалісти працюють і які види послуг надають у медичних установах нашого обласного центру, – зазначає заступник голови обласної ради.
Для практичного вирішення цього питання за поданням депутата Харківської обласної ради Миколи Красносельського та за підтримки голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко було розроблено механізм укладення договорів про співробітництво між комунальними некомерційними підприємствами Харківської обласної ради з територіальними громадами області. Це питання було ретельно опрацьоване депутатами облради, які ввійшли до складу підкомісії, утвореної рішенням постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, та рекомендоване до розгляду на пленарному засіданні сесії обласної ради, що відбулося 23 вересня 2021 року.
Ухваливши рішення «Про упорядкування питань укладання договорів про співробітництво», депутати надали право (згоду) керівникам обласних комунальних некомерційних підприємств укладати договори про співробітництво з територіальними громадами області та затвердили типову форму такого договору.
– Ця форма співпраці обласних комунальних некомерційних підприємств з громадами області дасть можливість регулярно проводити виїзди бригад провідних спеціалістів-медиків у громади, – наголошує Тетяна Біловол, – а значить, наблизить висококваліфіковану медичну допомогу жителям віддалених населених пунктів для отримання ними необхідних медичних послуг у кращих медичних закладах Харкова.

джерело – газета Слобідський край

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.