Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > О.Горбенко: «З кожним роком ставлення до служби в армії змінюється на краще»

О.Горбенко: «З кожним роком ставлення до служби в армії змінюється на краще»

Начальник відділення обліку мобілізаційної роботи заступник начальника другого відділу Лозівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Олексій Горбенко розповідає про сьогодення та нововведення у роботі військкоматів.

 • На початку 2017 року в Збройних силах України була ініційована реформа військкоматів. Розкажіть, будь ласка, як відбилася реформа на роботі колишнього Близнюківського РВК?
 • З 30 жовтня 2020 року Близнюківський районний військовий комісаріат було перейменовано в районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, а з 13 липня 2021 року, у зв’язку з укрупненням районів, три комісаріати теперішнього Лозівського району об’єднано в один. Саме тому зараз ми є другим відділенням Лозівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП).
  Загалом, робота залишилася такою ж, як і раніше, але змінився особовий склад, і зараз ми більше уваги приділяємо обліку та соціальному і правовому захисту військовозобов’язаних, резервістів, військовослужбовців, пенсіонерів, ветеранів війни та членів їхніх сімей.
 • У квітні 2017 року Президент підписав закон про створення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних «Оберіг». Згідно з ним, дані про всіх «клієнтів» військкоматів мають бути переведені з паперових карток у формат електронної бази. Як реалізується цей закон на рівні Лозівського РТЦК та СП?
 • На даний час в базу вносяться дані всіх військовозобов’язаних, резервістів та призовників по всій країні. Вважаю, що це полегшить роботу ТЦК та СП, адже ми знатимемо про людину майже все.
 • Тобто, реєстр ще в повній мірі не працює, але коли буде в дії, то «відмазатись» від проходження служби буде важко?
 • Загалом, так. Думаю, що завдяки Єдиному реєстру зменшиться кількість випадків ухиляння від служби та покращиться облік військовозобов’язаних та резервістів.
 • Як Ви думаєте, чому призовники не хочуть служити в армії?
 • Дехто вважає, що служити непрестижно, дехто, незважаючи на будь-які роз’яснення, все-таки боїться потрапити в зону бойових дій, хоч це взагалі неможливо, – але з кожним роком ставлення до служби в армії змінюється на краще. До всього, у цьому році призов на строкову службу здійснюється знову з 18 до 27 років. І це теж на краще, бо традиційно вісімнадцятирічні молоді люди тільки-но закінчили школу, в них ще немає власної сім’ї та бізнесу, то вони спокійно можуть відслужити півтора року. А ось в 20 років – все по-іншому.
 • Втім, багато призовників бояться військкоматів. Чи можливо змінити це ставлення у свідомості людей?
 • Звичайно, можна. Саме для цього замість моделі військових комісаріатів створені центри комплектування та соціальної підтримки, завдяки чому змінено власне підхід до роботи. А загалом, на мою думку, виховувати повагу до служби в армії потрібно з дитячого садка. Має бути пропагування армії на державному рівні, варто більше показувати героїзм і відданість людей, які служать, особливо в теперішній час.
  Власне працівники нашого відділу проводять зустрічі з підростаючим поколінням, пояснюючи, що служба в армії – це почесно і престижно, а професія військового – гідна справа для справжніх чоловіків.
 • Зараз триває осінній призов, то скільки осіб з Близнюківської громади планується призвати для проходження строкової служби?
 • До призову планується 18 осіб, і зараз ведеться робота в цьому напрямку. Юнаки з Криштопівки, Уплатного, Добровілля, Верхньої Самари, Близнюків, Берестового, Квітневого вже призвані, але осінній призов 2021 року триватиме ще до грудня.
 • Чи є серед наших земляків люди, які ухиляються від служби?
 • На жаль, є, і їх чимало, мабуть, більше 50 відсотків. Однак, як я вже казав, поступово змінюється ставлення молодих людей до строкової служби, дехто вже й сам приходить до нас без виклику.
 • 14 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України. Чи є жінки-захисниці серед жителів Близнюківщини?
 • Так, є. Передусім хочу назвати Ольгу Алєксєєву з Близнюків, яка потрапила в зону операції об’єднаних сил і там надавала медичну допомогу бійцям в самий розпал військових дій. Також несли службу в зоні ООС Ірина Сазонова з Роздолівки та Анастасія Ганненко з Алісівки. Зараз служать Яна Вакі, Крістіна Пашаєва та молодший лейтенант Сніжана Хохлова. Коли в авангарді жінки, то нам, чоловікам за їхніми спинами ховатися не можна.
  До слова, користуючись нагодою, хочу привітати всіх зі святом і побажати мирного неба над головою та міцного здоров’я.

Записала
Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *