Вівторок, 31 Січня, 2023
Головна > НОВИНИ > ОСВІТА > Як працюють на новому місці Школа мистецтв та інклюзивно-ресурсний центр

Як працюють на новому місці Школа мистецтв та інклюзивно-ресурсний центр

З початком осені у Близнюківській громаді відбулася низка змін, серед яких нові адреси деяких організацій. Так, в будівлі Дитячої музичної школи, яка функціонувала за адресою: смт. Близнюки, вул. Свободи 38, зараз розмістився інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), а ось музична школа, яка змінила свій статус, тепер проводить навчання у колишній будівлі дитячого садка «Теремок», що на вулиці Сонячній.
Про роботу цих закладів сьогодні розповідають їхні керівники.

Віта Сергіївна ПОНОМАРЬОВА – директор Близнюківського інклюзивно-ресурсного центру:

Нарешті Близнюківський ІРЦ має велике пристосоване для нашої роботи приміщення. Кожен із працівників тепер проводитиме прийом в окремих кабінетах, є зал для лікувальної фізкультури тощо. Зараз в центрі, окрім мене, працює четверо спеціалістів – це логопед Тетяна Миколаївна Кисіль, вчитель-дефектолог Світлана Петрівна Колінько – вона олігофренопедагог, практичний психолог Любов Василівна Кочержук та вчитель-реабілітолог Ірина Володимирівна Виприченко. Вакантними є посади тифлопедагога для роботи з людьми із вадами зору та незрячими та сурдопедагога – робота з людьми, які мають вади слуху або ж глухі. То, ми запрошуємо до нас на роботу спеціалістів, які мають педагогічну освіту. Звичайно, їм треба буде ще підучитися, але ми всі постійно самовдосконалюємося, вчимося, набуваємо досвіду, адже наша робота непроста і вимагає особливого підходу до кожного, хто приходить до інклюзивно-ресурсного центру.

Сьогодні ми розробляємо нову програму, згідно з якою вже з нового року деякі послуги будуть платними, плануємо створити кімнату для соціально-побутового орієнтування та маємо надію на підтримку влади, бо для ефективної роботи нам необхідно поповнювати матеріально-технічну базу.
Варто додати, що наразі на обліку у Близнюківському ІРЦ перебуває 150 осіб.

Іван Миколайович СКОТНІК – директор Комунального закладу початкової мистецької освіти Близнюківської школи мистецтв.

З першого вересня Близнюківська дитяча музична школа має назву КЗ початкової мистецької освіти «Близнюківська школа мистецтв». Ми й раніше мали змогу навчати дітей різним видам мистецтва, а тепер просто розширили спектр відділень. Сьогодні у нас є клас образотворчого мистецтва (викладачі Анна Логвиненко та Анастасія Мовчан). В цьому році відкрито театральне відділення (викладачі Володимир Горбань та Олег Ткач). Музичну освіту діти отримують в таких класах: баян та акордеон (викладач Іван Скотнік), фортепіано (Ольга Шабуліна), гітара (Сергій Свищов та Юрій Івченко), ударні інструменти (Роман Герман), домра (Наталія Сахновська), хоровий (Оксана Гетьман), клас теоретичних дисциплін (Валентина Чуйко та Ольга Голубкова). Концермейстер в класі домри та хоровому класі Олена Ремень. Весь колектив нашої Школи мистецтв професійний та цілеспрямований. Діти здобувають музичну освіту протягом восьми років, а художники навчаються – шість.
До нового року ми продовжуватимемо набирати учнів в різні класі, то, якщо є бажання, – приходьте.
Нагадаю, що навчання дітей проводиться на платній основі: в класі образотворчого мистецтва – 150 грн на місяць, в класі гітари або фортепіано – 175 грн, баяна – 100, домри – 75 грн, а в театральному відділенні – 80.
Щодо зміни розташування нашого закладу, то ми отримали позитивний результат. Будівля, де ми зараз працюємо, просторіша і більш пристосована для навчання понад ста дітей. Наразі триває освітній процес, педагоги та учні активно готуються до фестивалів та конкурсів, і я впевнений, що наші учні традиційно доводитимуть, що вони кращі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *