Понеділок, 27 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Підроблений сертифікат вакцинації накличе проблеми, але не врятує життя

Підроблений сертифікат вакцинації накличе проблеми, але не врятує життя


Пандемія Covid-19, на жаль, триває, а чисельність хворих із похолоданням невпинно зростає. Чинні правила для перетину кордону та карантинні обмеження вимагають від громадян наявності негативного ПЛР-тесту чи COVID-сертифікату.

На жаль, це спонукає частину несвідомого населення купувати підроблені медичні документи.


Кримінальна відповідальність за підробку ковід-сертифікатів
Однак, варто нагадати, що підроблення та використання офіційних документів, якими зокрема є COVID-сертифікати, є кримінальними правопорушеннями, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України (ст. 358 КК України).


Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський наголосив: «Майже 800. Саме стільки кримінальних проваджень розпочато за фактом підробки сертифікатів вакцинації. Тим часом в Україні фіксується найбільша смертність від COVID-19. Тому звертаюся до всіх! Повідомляйте про факти підробки сертифікатів на гарячу лінію кіберполіції за номером 0 800 505 170 або телефонуйте на 102. Бережіть своє життя та не розмінюйте його на підробки!»


Окремим правопорушенням є використання підробленого документу, про фальшивість якого знав користувач. У такому разі, правопорушення вважається вчиненим з моменту, коли документ пред’явила або подала особа, незалежно від того, чи вдалося їй досягти поставленої мети.


Хто має право перевіряти COVID-сертифікати
Перевіряти COVID-сертифікати на справжність мають право органи, що уповноважені здійснювати контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні, – це Держпродспоживслужба, органи місцевої влади, поліція тощо.
Як повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко, наразі розроблено і розпочато інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів в “Дії” чи сканування QR-коду на паперових варіантах.


Штрафи та покарання
За підроблення COVID-сертифікатів на громадянина накладається штраф до 17 000 грн. або арешт на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 2 років. Повторне вчинення цього кримінального правопорушення загрожує обмеженням чи позбавленням волі на строк до 5 років.
Для тих, хто користується завідомо підробленим сертифікатом передбачена також відповідальність у вигляді штрафу в сумі 850 грн або ж арештом до 6 місяців чи обмеженням волі до 2 років.
Якщо відомості внесено особами, що мали право доступу до відповідних баз даних, такі дії відповідають ознакам кримінального правопорушення, передбаченого ст. 362 КК України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 34 000 до 68 000 грн або виправних робіт на строк до двох років.
Якщо ж це здійснено неодноразово, особі загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.


Законопроєкт
Варто також нагадати, що наразі до Верховної Ради України подано законопроєкт, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за підробку документів про вакцинацію. Він, зокрема, передбачає:
штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років для осіб, які свідомо використовують підроблені документи;
штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки для медичних працівників, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення;
штраф до 170 тисяч грн або позбавлення волі до 3 років за підроблення таких документів із метою розповсюдження.


Щоб уберегтися від настання юридичної відповідальності, а головне, запобігти поширенню коронавірусу та не сприяти його розповсюдженню, закликаємо утриматися від придбання підроблених медичних документів та повідомляти правоохоронні органи у разі, якщо вам стало відомо про місця їх виготовлення та збуту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *