Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Подали документи на відшкодування коштів за придбання доїльного апарата. Чекаємо…

Подали документи на відшкодування коштів за придбання доїльного апарата. Чекаємо…

Програмою розвитку агропромислового комплексу України передбачено отримання фермерами компенсації за придбання доїльних установок для корів, яка розрахована на всі суб’єкти господарювання – від малих до великих фермерських господарств, а також для індивідуальних дворів. То Близнюківська селищна рада вирішила забезпечувати часткове відшкодування вартості придбання мешканцями громади установок індивідуального доїння. Загалом, відповідно до рішень виконавчого комітету, власникам ВРХ в минулому році вже було перераховано 90 тисяч гривень.

Варто нагадати, що фінансування передбачене лише для господарств, які утримують п’ять і більше корів. Відповідні зміни були внесені депутатами до Програми економічного та соціального розвитку Близнюківської селищної територіальної громади на 2021 рік на XVI сесії VIII скликання у липні. Для отримання грошового відшкодування необхідно подати відповідний пакет документів. Саме для його оформлення і приїхали до Близнюків жінки із Широкого.

Олену Попко в селі називають Широчанським старостою, бо ця жінка вболіває за рідний населений пункт, його жителів і на громадських засадах робить все від неї залежне, щоб Широке існувало. Саме завдяки їй в селі є водогін, яким вона опікується вже десять років: проводить ремонт, збирає гроші у населення на його обслуговування, наймає техніку, домовляється з керівництвом району, а тепер громади (від ред.: зараз кошти на утримання водогону виділяє Близнюківська селищна рада). До слова, Олена Анатоліївна у свій час домоглася і відкриття автобусного маршруту до рідного села, та й інші громадські справи в цьому віддаленому населеному пункті вирішуються в більшості своїй завдяки цій небайдужій людині. Її активну життєву позицію помітили в селищній раді і наразі Олена Попко працює у КП «Комунальник». Разом з цим жінка утримує велике підсобне господарство, встигаючи поратися біля п’яти корів, свиней та птиці. Вона зазначає: «В селі без живності не виживеш, бо роботи немає, а гроші потрібні. Продаємо м’ясо, молоко, яйця. Стадо в Широкому налічує 70 голів, а це на сьогодні досить багато. Хоча, чи надовго вистачить сил у людей утримувати велику рогату худобу, не знаю, бо пасовищ стає все менше, а корми – все дорожчі». Живе Олена Анатоліївна разом з мамою Любов’ю Олександрівною, якій 78 років. Діти будують власну долю на Дніпропетровщині, зрідка навідуючи маму, яка їх з нетерпінням чекає, особливо радіючи єдиній внучці Валерії.

Валентина Попко, дружина рідного брата Олени, не є винятком серед цих працьовитих сільських жінок. Вона теж утримує п’ятеро корів, троє бичків, свиней та птицю. «А як же жити в селі без підсобного господарства? – говорить жінка. – По-перше, це засіб виживання, бо робочих місць у нас ніде не знайти; по-друге – що то за село, коли в ньому корів та свиней немає; а по-третє – молоко здали, то маємо живу копійчину, свиню зарізали – смачне м’ясо та сало на столі, та й дітям допомагати треба».

Ольгу Гокову читачі «Нового життя» знають як учасницю шоу талантів «Х-фактор». Вона наразі утримує теж п’ятеро корів, бичка, теличку, курей та качок. Пораються біля господарства разом з чоловіком Федором. В Широкому живе і їхній син Володимир разом з сім’єю. «Я роботи не боюсь, то й не уявляю свого життя без підсобного господарства. Корів дою і я, і чоловік, а інколи й син з невісткою допомагають. А ще я ж обожнюю співати, а з піснею будь-яка робота ладиться. Добре, що селищна рада відшкодовує вартість апарату індивідуального доїння, адже він дорогий. То документи ми з дівчатами подали і тепер чекаємо на виплату», – розповідає жінка.

Голова Близнюківської тергромади Геннадій Король пояснює: «Враховуючи підвищення ціни на доїльні установки, мінімальна сума для часткового відшкодування їх вартості, яка виділяється селищною радою, зараз збільшена з 5000 до 8000 грн. Додам, що наразі ми проводимо перемовини із приймачами молока і разом з ними та працівниками ветеринарної інспекції розробляємо Програму про придбання охолоджувачів для молока в деякі старостинські округи, яка буде винесена на розгляд найближчої сесії.
Запевняю, що селищна рада й надалі підтримуватиме та стимулюватиме громадян, які утримують велику рогату худобу».

На допомогу власникам корів перелік необхідної документації для отримання дотації на доїльний апарат:

  1. Заповнена заявка за відповідною формою.
  2. Довідка про відкриття поточного рахунку.
  3. Довідка, видана сільською, селищною чи районною радою про кількість корів.
  4. Копії паспортів корів і ветеринарних карток до них.
  5. Копія паспорта особи і документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб платників податків.
  6. Письмове зобов’язання про збереження придбаного доїльного апарата протягом п’яти років.
  7. Платіжний документ (накладна, квитанція, прибутковий касовий ордер) про купівлю доїльного апарата. Також можуть вимагати сертифікат відповідності, який підтверджує якість і українське походження доїльної установки. У деяких випадках можуть знадобиться виписки з державного реєстру або свідоцтво про реєстрацію фірми-продавця доїльного апарата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *