Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Як отримати і куди витратити «ковідну» тисячу

Як отримати і куди витратити «ковідну» тисячу

Сьомого лютого набула чинності постанова стосовно того, що діти віком від 14 до 18 років зможуть отримати тисячу гривень за щеплення від ковіду.

Алгоритм виплат для підлітків такий же, як і для дорослих: потрібно встановити застосунок «Дія» та згенерувати у ньому зелений COVID-cертифікат, тобто сертифікат про два щеплення. Тоді у категорії «Послуги» обрати «єПідтримка» та подати заявку, щоб отримати гроші. Після цього у застосунку треба обрати банк і відкрити рахунок. Банк створить віртуальну банківську картку, на яку і нарахують гроші.

Розширено перелік, куди можна витрачати «ковідні» гроші.

Відтепер 1000 гривень можна витратити ще й на освітні курси для себе або дитини, спортивні товари, канцтовари, газети та журнали (друкарську продукцію). Раніше людям віком 60+ дозволили витрачати тисячу за вакцинацію на ліки. До слова, прем’єр-мінстр України Денис Шмигаль пообіцяв, що згодом люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витрачати тисячу гривень на лікарські засоби і комунальні послуги.

Чи є перелік аптек, де можна купити ліки?

Банки самі розпізнають «ковідну» тисячу в разі оплати карткою. Тому українці зможуть купити ліки у будь-якій аптеці.

Чи можна купити ліки онлайн?

Так. За карткою «єПідтримка» можна розрахуватися онлайн й оформити доставку замовлення.
Що можна купувати в аптеках?

Купити можна будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього. Ліки повинні бути включені до державного реєстру лікарських засобів України.
Не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, зокрема дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

Як можна витратити «ковідну» тисячу ЗАРАЗ, якщо телефон її не підтримує, або якщо смартфона немає?

Відповідає на запитання речниця ПриватБанку в Південному регіоні Анжела Дзінзюра:
«Є випадки, коли клієнти нашого банку брали свою сім-карту та вставляли її у телефони онуків чи дітей, які цю функцію підтримують. Тоді на цьому телефоні оформлюють застосунок «Дія», отримують сертифікат вакцинації, тисячу на рахунок «єПідтримка», і йдуть в аптеку, до прикладу, та купують там ліки. Це вихід із ситуації прямо зараз. Але треба знати, що, коли ви вставите свою телефонну картку в чужий телефон, туди підтягується ваш електронний банкінг, «Дія», де є всі ваші документи. Коли сім-карту витягнути, всі додатки залишаться на чужому телефоні, якщо їх не видалити. Цим можуть скористатись нечесні на руку люди. Тобто, я б радила цю процедуру проводити з людьми, яким ви повністю довіряєте.
Більш надійний шлях, якщо у вас смартфон не підтримує безконтактну оплату, здійснювати покупки з рахунку «єПідтримка» в інтернет-магазинах – його мають аптеки у тому числі. Ви приходите в аптеку, отримуєте ліки без черги, а оплачуєте з вашого телефону на сайті».

За словами речниці, питання видачі пластикової картки для цього рахунку вирішиться на другому етапі впровадження «єПідтримки». Тоді ж стане зрозумілим механізм видачі цих грошей людям, у яких немає смартфона.

Коли розпочнеться другий етап програми?

Він розпочнеться у другому-третьому кварталі 2022 року. Людям запропонують альтернативний офлайн-механізм отримання грошей без додатка «Дія». До слова, «люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі», – пояснили в мінекономіки.

НАГАДУЄМО: програма єПідтримка з виплати грошей за вакцинацію працює з грудня 2021 року. Люди, які пройшли повний курс вакцинації і мають додаток «Дія», можуть отримати від держави 1000 гривень та витратити їх на передбачені програмою напрямки. Ті, хто зробив бустерну дозу, отримають ще 500 гривень. Так в уряді сподіваються заохотити людей до щеплення.

Програма «єПідтримка» триватиме рік – до 18 грудня 2022 року. Кошти надаються на чотири місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн – шляхом безготівкового розрахунку через термінали компаній.

З 14 лютого можна оплатити послуги ЖКГ коштами від держави. Українці від 60 років можуть використати 1000 грн від держави на оплату комунальних послуг, а українці від 14 років — на передплату друкованих видань на Укрпошті. Також збільшився термін використання коштів. Тож тепер 1000 гривень єПідтримки можна витратити протягом 9 місяців замість 4.

Підготувала
Оксана ГРАЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *