Субота, 1 Квітня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Поліцейський офіцер громади приступив до роботи

Поліцейський офіцер громади приступив до роботи

Першим поліцейським офіцером Близнюківської громади став капітан Будаква Андрій, і на минулому тижні він вже приступив до виконання своїх безпосередніх обов’язків. То навіщо громаді власний «шериф» та чим він відрізняється від звичайного поліцейського – у форматі запитання/відповіді:

  • Чим займається поліцейський офіцер громади?
  • Головне завдання – орієнтуватися на потреби місцевого населення, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень.
  • Чим поліцейський офіцер громади відрізняється від звичайного дільничного?
  • Перш за все тим, що він сам проживає на території громади і 24 години знаходиться тут. Тобто, добре розуміє і відчуває потреби громадян. Кому потрібна турбота, кому підтримка, а декому – додатковий, подекуди суворіший нагляд. Приміром, дільничного можуть на кілька днів залучати до конвоювання затриманих, їм доручають охороняти будівлі держустанов чи відправляють для забезпечення правопорядку під час масових заходів у інших населених пунктах. А поліцейський офіцер громади завжди на місці.
  • Як змінюється підхід до роботи з населенням?
  • Головне завдання «шерифа» – не тримати людей в страху, а запобігати можливим злочинам, постійно контактувати із мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на підзвітній території.
    «Я тут живу і працюю у правоохоронній системі вже близько 15 років, – говорить Андрій Будаква. – З досвіду скажу, що найпоширенішими на Близнюківщині злочинами є крадіжки та розпиття алкогольних напоїв у невстановлених місцях. Пройти конкурсний відбір було непросто, але так і має бути, бо на офіцерах громади лежить значна відповідальність».
    За словами селищного голови Геннадія Короля, у планах – до кінця поточного року у громаді має з’явитися ще два офіцери: «Наша громада має значну територію, тому одному офіцеру громади впоратися буде важко. Дякую депутатам, які минулого року підтримали рішення про виділення майже пів мільйона гривень на придбання автомобіля першому «шерифу». Наразі його придбано і передано Андрію Будакві, бо працюватиме він на території всієї громади. Хочу сказати, що в компетенції поліцейського офіцера громади реагування на порушення правил благоустрою, розпиття спиртних напоїв у людних місцях, продаж алкоголю неповнолітнім, домашнє насильство і, навіть, неправильне поводження з побутовими відходами. Тобто на його плечах профілактика правових порушень різного рівня, навіть, помітити дитину, яка прогулює уроки, і відвести її до навчального закладу».

Також варто додати, що громада забезпечує поліцейського офіцера транспортом та пальним на нього, робочим телефоном, виділяє приміщення для роботи, а ось заробітну плату він отримує від держави. Автівку оснащено всім необхідним для допомоги постраждалим або потребуючим на дорозі. Офіс буде розміщено у Близнюках по вулиці Калиновій в будівлі, де зараз функціонує екстрена медицина. Контактний телефон Андрія Будакви – 093 02 77 088, але з часом його буде змінено на корпоративний, про що повідомимо додатково.

Олена ШАРІПОВА, підбирач інформаційного і довідкового матеріалу Близнюківської
селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *