Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > ПРАВО ЗНАТИ > Роз’яснення щодо прав дитини на медіацію

Роз’яснення щодо прав дитини на медіацію

Найуразливішою категорією населення є 👧🧒дитина. Внаслідок свого віку, рівня дієздатності та розвитку, дитина може бути обмежена у певному об’ємі інформації, яка стосується її прав та інтересів.

Якщо дитина опиняється безпосередньо у конфлікті, або конфлікт (спір) зачіпає її права, інтереси та потреби, ризик обмеження дитини у потрібній їй інформації збільшується. Крім того, рішення, які приймаються дорослими під час ескалації конфлікту та за його наслідками, можуть обмежувати інтереси дитини, порушувати її немайнові та майнові права, права на соціальні гарантії, пільги та державну допомогу.

Як приклад, дорослі можуть мати намір захистити дитину від конфлікту, старатися уберегти її від інформації про його наявність, а також зміни, які відбуваються через конфлікт (спір).

Дорослі та діти мають однакові потреби у повазі, безпеці, любові, турботі, бути почутими, зрозумілими та потрібними.

Медіація може бути ефективним інструментом врегулювання конфліктів (спорів) не лише для дорослого, а й для дитини, що дозволить повернути їй відчуття ясності, підтримки та власної значимості.

Для дітей, дії яких призвели до виникнення конфлікту, наприклад, у зв’язку з вчиненням правопорушення, медіація може бути ефективним інструментом для усунення його наслідків, усвідомлення власної відповідальності та формування законослухняної поведінки

Дитина має право на

🔹допомогу в доступі до медіації;

🔹соціальну послугу з медіації;

🔹участь в медіації у разі вчинення кримінального правопорушення.

У справах міжнародного характеру про права дитини також може бути застосовано медіацію (медіація в транскордонних конфліктах (спорах).

З детальнішою інформацією щодо конфліктів (спорів), які стосуються прав та інтересів дитини, їх впливу на дитину, особливості проведення медіації за участю дитини, а також де та як отримати послугу медіації, можна ознайомитися в інформаційному матеріалі “Медіація в інтересах дитини”.

Частина накладу буклетів буде передана медіаторам та адвокатам-посередникам, які співпрацюють з центрами з надання БВПД.

Буклет підготовлено Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки OSCE Project Co-ordinator in Ukraine

Завантажити буклет: https://bit.ly/3a9CHln

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *