Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > У потягах “Укрзалізниці” з’явиться супутниковий інтернет від Starlink

У потягах “Укрзалізниці” з’явиться супутниковий інтернет від Starlink

“Укрзалізниця” вже протестувала пілотний проєкт встановлення Starlink у поїздах. Про це розповів голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

“Коли після тестування зв’язалися з технічними фахівцями Starlink і показали, як це працює, — навіть вони здивувалися, що ми змогли так застосувати Starlink. За технічними характеристиками він не повинен працювати на таких швидкостях. Але працює і надає послуги”, — зазначив очільник служби. 

За словами Щиголя, супутниковий інтернет від Starlink з’явиться у поїздах “Укрзалізниці” вже до кінця 2022 року. 

Наразі, додав він, в Україні працюють близько 12 тисяч терміналів Starlink — це майже 20% від усієї кількості цих пристроїв у Європі. Зазвичай, Starlink використовують як резервний канал, але українські оператори, провайдери та об’єкти критичної інфраструктури застосовують його для відновлення своїх мереж.

“Постачання Starlink триватиме, і Україна зможе відновлювати зв’язок на звільнених територіях. Зокрема, Starlink забезпечить резервний канал для проведення онлайн-тестування випускників”, — зауважив Щиголь. 

Поки що все обладнання Starlink в Україні працює безкоштовно. Утім, після війни розглядатиметься питання оплати. У Держпродспоживчслужби очікують, що ціна буде “не американською чи європейською”. Наразі є попередні домовленості з Ілоном Маском про пільгові тарифи на термін, поки Україна відновить свою економіку. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *