П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > НОВИНИ > КУЛЬТУРА > Острівщинській бібліотеці-філії – 70 років

Острівщинській бібліотеці-філії – 70 років

70 років – це не мало.

Ідуть роки, минають десятиліття…

В далекому 1952 році в старому сільському приміщенні відкрили колгоспну бібліотеку. Першою, хто зробив запис в інвентарній книзі, була бібліотекар Симоненко. А відбулося це 4 липня, саме ця дата вважається днем народження Острівщинської бібліотеки.

З 1953 року книгозбірнею завідувала Бочко В., бібліотечний фонд на той момент складав вже 1400 примірників. Згодом, в колгоспі здійснили ремонт будівлі колишньої школи і тут розташувались клуб і бібліотека. В 1957 році бібліотекою завідувала Бикова М.К..В 1958 – Ігнатенко Л.. З серпня 1959 року, відразу після закінчення Львівського культосвітнього технікуму, книгарню прийняла Скнар (Бутко) Валентина Мефодіївна. «Матеріальне забезпечення було дуже бідне: з дерев’яних дошок збитий довгий стіл та лава, два примітивні стелажі, освітлення – гасова лампа, взимку холодно і сиро. В таких умовах мені довелось розпочинати працювати. Сама зробила косметичний ремонт. Але згодом правління колгоспу ім. Карла Маркса, під керівництвом Ленника Семена Павловича, приділяло велику увагу розвитку культури: зробили капітальний ремонт бібліотеки, виділяли кошти на придбання меблів, на передплату періодичних видань та книг для дітей та дорослих», – згадує Валентина Мефодіївна. З 2004 року сільська бібліотека знаходиться в будівлі школи. Величезний внесок в історію і розвиток сільської бібліотеки зробила Бутко Валентина Мефодіївна і впродовж 57 років була віддана справі, якій служила серцем і душею. І сьогодні, звичайно, вітаємо берегиню нашої бібліотеки! Честь і хвала Вам шановна, Валентино Мефодіївно! Дякуємо за багаторічну роботу! Зичимо Вам міцного здоров’я!

Не можна не висловити вдячність нашій Надії Михайлівні Руденко, яка, впродовж багатьох років працювала директором центральної районної бібліотеки Близнюківської ЦБС. Це чуйна, щира, уважна, добросердечна людина. Маючи професійний та життєвий досвід, завжди надавала необхідну підтримку, допомогу і пораду кожному члену колективу. Саме це і є найкращі якості керівника. Спасибі Вам, Надіє Михайлівно!

З 2016 року завідувачем бібліотекою – філією працюю я – Олена Бухвостова. Так, без допомоги колег, друзів, читачів все б склалося не так добре, як є зараз. Від щирого серця дякую за вашу допомогу, підтримку, турботу і розуміння. Завдяки вам бібліотека продовжує змінюватись, вдосконалюватись, стає місцем де можна зайнятись самоосвітою, розвиватись, відпочивати, знаходити однодумців та проводити дозвілля.

Друзі, зараз складні часи для нашої країни, розумію, що не всі можуть повернутися до читання, але є й ті, для кого книжки стають розрадою та допомогою. Читання під час війни відволікає, стимулює пізнання, зберігає психічне здоров’я, додає сил і витримки та нагадує, що життя триває.

Бажаючи перемоги, сил та наснаги для захисту та відбудови України, віри у світле, мирне майбутнє нашої країни, ласкаво запрошую до Острівщинської сільської бібліотеки – філії!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *