Субота, 3 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Уплатнівському дитсадку – 75!

Уплатнівському дитсадку – 75!

На околиці села Уплатне в оточенні вічнозелених ялин височіє двоповерхова споруда – це Уплатнівський заклад дошкільної освіти (ясла – садок) Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області, який саме в ці весняні дні відзначає свій ювілейний день народження – 75 років існування!

Щоранку поспішають сюди на роботу, де на них з нетерпінням чекають 24 вихованці, завідувач Олена Миколаївна Сєркіна, вихователі Лариса Сергіївна Корольова та Людмила Володимирівна Кожевникова, помічник вихователя Юлія Сергіївна Дурноколенко, кухар Наталія Володимирівна Нішта, завгосп Вікторія Володимирівна Кашлікова.

Г.Волобуєва, В.Цукан, В.Каменева, К.Шаповал, О.Головня, В.Кладько, К.Кузьменко. 1980 рік.

Але не завжди так було…
Перші ясла сільськогосподарської артілі «Зоря комунізму» були організовані відповідно до рішення загальних зборів колгоспників села Уплатне (Витяг з протоколу зборів: Доручити бригадиру Головні Ф.І. організувати дит.ясла до 10.05.1946 року. Голова зборів Каменєв О.М., секретар Марченко І.К.)
Відкрили ясла у визначений термін в приватному будинку по вулиці Шумовського, 28. Працювали тут жінки похилого віку, які за станом здоров’я не могли виходити в поле. Щоранку мами заводили діток до ясел і пізнього вечора, вже повертаючись з роботи, забирали їх додому.
Відбудовувалися села, заможнішим ставало життя, тому правління колгоспу вирішило збудувати в центрі села приміщення для дитячого садка. І ось навесні 1952 року нова будівля відкрила двері для перших дитсадківців. Працювали тут няні: Бургомістрова Дар’я Ілларіонівна, Каменева Марія Гаврилівна, Шаповал Олена Григорівна, завідувачка – Дурноколенко Катерина Іванівна, кухар – Богун Катерина Іванівна.
Садочок працював, але не цілий рік, а сезонно. І тільки в 1965 році він був переведений на постійний режим роботи. В цей час з Харкова на роботу в село приїхала вихователь Озерянко Лідія Григорівна, яка до виходу на пенсію працювала в Уплатнівському дитсадку, вкладаючи всі свої знання та вміння у маленьких вихованців. До цього часу добрим словом згадують односельці Лідію Григорівну…
На зміну старшому поколінню прийшли молоді вихователі – це Марченко Надія Петрівна, Кузьміна Олена Василівна, Кладько Валентина Іванівна, Сєркіна Олена Миколаївна, Чкиря Надія Петрівна, Кайгородцева Тамара Сергіївна, завідувачі Цукан Віра Семенівна та Воробйова Віра Степанівна, няні Каменева Віра Миколаївна, Жданова Олександра Марківна, Головня Оксана Миколаївна, Берлізова Наталія Іванівна, Корольова Тетяна Вікторівна, Щербина Ніна Володимирівна, Каменева Тетяна Анатоліївна, Марченко Галина Олександрівна, Скуртуленко Надія Петрівна та Зубченко Наталія Геннадіївна, кухарі Шаповал Катерина Прокопівна, Кузьменко Катерина Павлівна, Пужайчереда Валентина Петрівна.

Н.Нішта, В.Кашлікова, О.Сєркіна, Л.Корольова,
Ю.Дурноколенко, Л.Кожевникова. 2021 р.

Йшли роки, міцнів колгосп. В селі виросла новобудова – школа, а колишнє її приміщення правління колгоспу вирішило відремонтувати та перебудувати в дитсадок. Завдяки зусиллям колишнього голови правління колгоспу «Зоря комунізму» Каменева Володимира Олександровича 65 вихованців 1 вересня 1991 року відсвяткували новосілля. На території дитячого садка було висаджено 14 ялинок, які тепер радують кожного, хто приходить сюди, та встановлено ігровий майданчик, виготовлений вправними руками майстра Борисовського Анатолія Миколайовича.

1992 рік


Реорганізації та територіальні реформи зачепили і Уплатнівський дитсадок. Так, з 2 січня 2004 року дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) передано на баланс Уплатнівської сільської ради, з 1 січня 2016 року – Близнюківської районної ради, з 4 січня 2021 року – Близнюківської селищної ради Лозівського району. Тепер тут діє одна різновікова група дітей віком від 1 до 6 років. На зміну пенсіонерам на роботу до закладу приходить молодь. Життя триває…

Н.Чкиря, О.Сєркіна, В.Пужайчереда, О.Кузьміна, К.Кузьменко, В.Кладько, Т.Кайгородцева, Т.Корольова, Н.Берлізова, В.Цукан. 1990 рік.

З нагоди 75-річчя з дня заснування нашого закладу хочу привітати колишніх і теперішніх вихованців садочку, працівників всіх років і побажати мирного неба, надійного здоров’я, рясного щастя, повного достатку, творчої наснаги, моральної витримки, слухняних вихованців, вдячних батьків і злагоди у нашому колективі!
Дякую за увагу та підтримку нашого закладу колишнім сільським головам – Галці Т.М., Борисовському А.М., Туник Т.М., завідувачам районного відділу освіти – Ухань Н.І. та Бондаренку Л.В., методистам з дошкільної освіти – Нікітан Є.І. та Шуліпі О.М., всім, з ким звела мене доля на освітянській ниві.
Хай завжди всміхається вам доля, сипле іскри радість із очей, щоб не знали ви ніколи горя і хвилюючих недоспаних ночей. Тож живіть щасливо і заможно, досягайте успіху в труді, будьте оптимістами скрізь, де можна, і душею вічно молоді!

Олена Миколаївна Сєркіна,
завідувач Уплатнівським ЗДО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *