Понеділок, 27 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Купальські трави

Купальські трави


На свято Івана Купала велику силу мають вогонь, вода, а ще більшу — дерева, зілля і трави. За народними повір’ями, саме на це свято зібрані трави мають найбільшу силу.

Материнка, звіробій, ромашка, подорожник, трава суниці — далеко не весь перелік трав, які з давніх-давен рекомендувалось збирати.


Існує повір’я, що по пучку кожної лікарської рослини мусила мати кожна господиня: лікувати домочадців од застуди, головного болю, од болю в ногах і безсоння.


Ось перелік цілющих трав, які потрібно зібрати на Івана Купала:
Гадючник болотяний або лабазник.
Рослина має судинорозширювальну, протизапальну, противиразкову, протиглистову, протиревматичну дії. Лабазник володіє дуже хорошою антибактеріальною і противірусною дією, тому застосовується при застуді і грипі. Лабазник використовують при головному болю різного характеру, при болю в шлунку, а також як заспокійливий і протисудомний засіб, як засіб для профілактики атеросклерозу і тромбоутворення..


Іван-чай – це геніальний природний засіб, який обовязково має бути на полиці вашої кухонної шафки. У домашніх умовах всього за кілька хвилин можна приготувати смачний і корисний трав’яний чай, про цілющі властивості якого знали ще наші далекі предки. Наукова назва цієї рослини – кіпрей. Росте вона у всіх куточках України і вважається «королем» фітотерапії.


Полин гіркий – цілющі властивості полину гіркого здавна використовувалися в народній медицині для нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, особливо при гастритах зі зниженою кислотністю, для підвищення апетиту, при лікуванні бронхіальної астми, ревматизму, екземи та ін. Крім того, застосовували полин гіркий як засіб від бліх у тварин і вошей у людей, а також як протиглисний засіб. Це далеко не повний перелік застосування полину гіркого в народній медицині.


Ромашка лікарська – ця рослина здавна застосовується як протизапальний, кровоспинний засіб, а також при лікуванні різних захворювань. Ромашкові настоянки допомагають впоратися з вірусами, застудою, запаленням, усунути спазм, алергію, судоми, знеболити. Також ромашка допомагає у разі порушення секреції травних залоз, при гастриті, виразці шлунку і дванадцятипалої кишки, знімає набряк слизової шлунку. Її застосовують при запаленні печінки, для профілактики і усунення застою жовчі, лікування холециститу, циститу, нефриту, від метеоризму, геморою, в разі порушень жіночого циклу, маткових кровотечах. Лікувальні властивості ромашки застосовуються для нормалізації сили серцевих скорочень, надання заспокійливої дії на нервову систему, при значних інтелектуальних навантаженнях, істеричних хворобах, неврозі.


Деревій звичайний – це медоносна, пряна, лікарська рослина що зустрічається практично у всіх регіонах України. Деревій можна побачити в лісах і степах, на луках і пустирях, уздовж доріг і в ярах, по околицях полів і берегів водойм. Корисний і невибагливий багаторічник можна виростити у себе в саду і використовувати його корисні властивості при таких захворюваннях і симптомах: кровотечі; виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки; панкреатит; безсоння; нетримання сечі; як кровоспинний засіб при легеневих, маткових, носових та інших кровотечах та ін.


Чебрець – це унікальна рослина що має неповторний аромат і смак, а також важливі цілющі властивості. Доведено, що ті, хто регулярно вживає чай з чебрецем, рідше страждають захворюваннями крові. Чебрець часто використовується при захворюваннях дихальних шляхів: бронхіти, ларингіті, трахеїті, пневмонії. Багато аптечних відхаркувальних препаратів виготовлені на основі цієї рослини. Також чебрець допомагає в профілактиці захворювань сечостатевої системи у чоловіків і жінок. А ще чебрець використовують для лікування алкоголізму. Чай з цією травою здатний поступово викликати відразу до алкоголю та знімати залежність.



М’ята перцева – одне з найдавніших лікарських рослин в світі. Відвар з листя перцевої м’яти допомагає регулювати артеріальний тиск. М’яту перцеву додають в трав’яні збори для лікування холециститів, гепатитів і жовчнокам’яної хвороби.
Особливу увагу також зверніть на лопух і картоплю. Мало хто знає, що квітки звичайної картоплі дуже цілющі – їх відвар рекомендується пити при пухлинах. А примочки з відвару лопуха мають цілющі властивості при шкірному захворюванні – фурункульозі. Сама назва цієї рослини походить від слова “пухлина”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *