Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > У Лозівському районі жнивують

У Лозівському районі жнивують

Для аграріїв настав найважливіший період – збирання врожаю. На полях громад працює сільгосптехніка, збираючи озимі культури. Робота кипить. Триває у повному сенсі боротьба за урожай! Час жнив — це підсумок усієї багатоденної важкої праці впродовж сезону, це час надій та сподівань, що Україна буде з хлібом!

За інформацією агропромислового відділу Лозівської РВА, загалом більшість аграріїв краю вважають, що врожайність ранніх зернових і зернобобових цьогоріч буде середньою. А ще їх турбують ціни на зерно та логістика, адже досі у багатьох не розпроданий минулорічний урожай, а треба вже шукати місце під зерно нинішнього.

Втім, для приймання та зберігання зерна в районі є елеватори загальною місткістю 265 тисяч тонн. Стосовно площ, то цьогоріч обмолотити ранні зернові та зернобобові культури в Лозівському районі треба на території більше 87 тис. га.

За станом на 8 липня, горох вже зібрано на площі 354 га., намолочено 425 тонн зерна, а його врожайність становить 12,0 ц/га; озима пшениця зібрана на площі 1638 га., намолочено 4750 тонн зерна з середньою врожайністю 29,0ц/га., озимий ячмінь – на площі 105,6 га. , намолочено 426 тонн зерна, врожайність становить 40,3 ц/га.

Голова ради сільгосптоваровиробників Близнюківщини, голова СГ «Світанок» Микола Геращенко пояснює: «Для нас сьогодні відкритим залишається питання: куди дівати продукцію. Ось зараз косимо ріпак, маємо досить непогану врожайність, бо погода навесні була сприятливою, але ринку збуту немає. Що далі робити – поки що невідомо».

Жнива тривають, незважаючи на воєнні дії, бо збережемо своє зерно – значить, переможемо, бо забезпечимо країну хлібом!

Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *