Четвер, 8 Грудня, 2022
Головна > НОВИНИ > РАЙОН > Совка заполонила соняшникові поля Близнюківщини

Совка заполонила соняшникові поля Близнюківщини

Сьогодні аграрії скаржаться на масовий напад совки бавовникової на посіви соняшнику. Про те, чому це сталося та як боротися зі шкідником, – розповідає журналістам «Нового життя» Євген Тюря, головний спеціаліст відділу захисту рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби.

«Наразі відбувається інтенсивне заселення посівів соняшнику бавовниковою совкою першої генерації. На рослинах спостерігаються яйцекладки, личинки різних віків та пошкодження ними вегетативних та генеративних органів. Враховуючи розтягнутий період відкладання яєць (близько 3-х тижнів), ще й сьогодні з них продовжують відроджуватися гусениці. Частка заселених (пошкоджених) совкою рослин по різних областях варіює від 4-5 % до 30-50%.

Варто нагадати, що економічний поріг шкідливості бавовникової совки на соняшнику складає 3-5 екз./м2 личинок молодших віків. Окрім прямих втрат, пошкодження гусеницями в подальшому часто призводять до ураження кошиків з насінням грибними патогенами, що спричиняють розвиток «гнилей», й в результаті – різке погіршення товарних якостей нового урожаю.

Зазначу, що періодично у шкідників є фази спалаху розвитку з циклічністю 10-11 років. Такий же масовий напад спостерігався у 2011-2012 роках.

З метою запобігання значним пошкодженням соняшнику бавовниковою совкою, треба вчасно обробляти посіви інсектицидами. Їх зараз на ринку засобів захисту рослин пропонується величезна кількість. Не завжди вони є ефективними, особливо, коли невчасно проведено обприскування посівів. Оптимальними періодом для ефективного застосування препарату є «відродження личинок» у цього шкідника.

До всього, зараз аграрії не дуже заморочуються з обробітком землі, використовуючи економічні способи. Зазвичай, після соняшнику сіють пшеницю, не проводячи глибокого обробітку грунту. В результаті лялечка бавовняної совки не пошкоджується і чекає свого часу.

На жаль, втрати урожаю неминучі, але, щоб запобігти такого спалаху в майбутньому, вже сьогодні треба проводити відповідні заходи».

Підготувала Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *