П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Звернення секретаря Близнюківської селищної ради СЕРГІЯ ВОЛОДЧЕНКА

Звернення секретаря Близнюківської селищної ради СЕРГІЯ ВОЛОДЧЕНКА

Доброго ранку, громадо!
28 липня 2022 року ми вперше відзначаємо День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року №423. Це свято створене з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. То першочергово вітаю кожного жителя Близнюківської громади та всіх, хто знайшов прихисток від воєнного лихоліття на території Близнюківщини, з цією визначною датою. Бажаю завжди вірити у свої сили, поважати один одного, любити свою країну, шанувати нашу історію, пам’ятати всіх, хто героїчно віддав своє життя за Україну та її майбутнє.


Життя продовжується, підкидаючи нові завдання, які ми намагаємось разом вирішувати.
То що ж маємо на кінець липня 2022 року?

ОСВІТА
Підготовка до нового навчального року триває, незважаючи на те, що до цього часу ми не знаємо, в якій формі проходитиме навчання. Втім, в будь-якому разі готуємось до опалювального сезону. Частково забезпечуватимемо підвіз вугілля та дров до закладів освіти, бо приміщення повинні опалюватися, щоб не розмерзалися системи. Наразі договори на завезення твердого палива укладені і вже на цьому тижні перша вантажівка заїде в громаду, щоб ми могли подивитися на його якість.

Також розпочато давно очікувані ремонтні роботи тепломагістралі у Близнюківському ліцеї – проводиться заміна трубопроводу.


До всього, не хочу залишати на потім і ситуацію, яка складається навколо ліквідації Берестівського ліцею. В черговий раз пояснюю, що оптимізація закладів освіти на території нашої громади, на жаль, неминуча. Стосовно вище зазначеного закладу, то рішення було прийняте ще в минулому році, то прошу батьків та педагогів прийняти цей факт. Не треба зараз чекати, коли вам зателефонують і запропонують вихід із ситуації. Він є і його треба вишукувати.
Щодо працевлаштування вчителів та оформлення учнів до інших навчальних закладів, то вже зараз варто звертатися в ті школи, які функціонують поруч, – це Лукашівська, Добровільська, Криштопівська.


Вже зараз нам треба планувати підвіз учнів, знати їхню кількість і кількість вчителів, які працюватимуть з 1 вересня, щоб розробити ефективну логістику, але не можемо цього зробити через нестабільність ситуації і небажання декого сприймати реальність такою, як вона є.

То давайте візьмемо себе в руки і почнемо жити далі, плануючи нормальний початок навчального року 2022/2023. А далі буде видно.

ЖНИВА
Паралельно з воєнним фронтом діє мирний – збирання зернових та зернобобових культур. Аграрії Близнюківщини, незважаючи на масу проблем, пов’язаних із логістикою, відвантаженням збіжжя, його реалізацією, збиранням зернових культур на полях, усіяних вибухонебезпечними предметами, стикаються ще й з погодними примхами. Звичайно, це затримує хід жнив. Втім, кожен на своєму місці робить все можливе для уникнення продовольчої кризи в Україні.

ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ
Наша громада зараз надає прихисток близько чотирьом тисячам внутрішньо переміщених осіб. Дехто з них планує тут зимувати, то селищна рада допомагає у вирішенні цього питання. Якщо ви потребуєте завезення дров, то звертайтесь до старост тих старостинських округів, де проживаєте, або ж до селищної ради. Територію, де можна проводити вирубку деревини, визначено, то будемо підвозити потребуючим.


Загалом, ми не залишаємо без уваги переселенців, але знати про проблеми всіх неможливо, то озвучуйте їх старостам і разом будемо розв’язувати.


Користуючись нагодою, дякую волонтерським фондам та громадським організаціям за дієву допомогу.

ТРАНСПОРТНЕ СПОЛУЧЕННЯ
Маршрути соціальних автобусів зараз діють, про графік руху повідомляємо щоразу на початку кожного тижня. Але попереджаю, що у серпні шкільні автобуси повинні пройти обов’язковий техогляд перед виходом на свої маршрути з вересня. То селищна рада веде перемовини з перевізником.

Про зміни руху автобусів повідомлятимемо заздалегідь на сторінці «Близнюківська громада», в групі «Нове життя» у фейсбуці та інших соціальних мережах. Щодо забезпечення громади пальним, то наразі це питання більш-менш врегульовано.

МЕДИЦИНА
У Близнюківській громаді стало працює галузь медицини. Сімейні лікарі надають послуги як в Близнюківській ЦРЛ, так і в центрі «Мій лікар». Збільшується кількість фахових лікарів вузьких спеціальностей. До всього, ми прийняли на роботу лікарів із числа ВПО, які вже виконують свої обов’язки.

СПОРТ
Після довгої вимушеної перерви відновлено спортивні тренування у секціях футболу та пауерліфтингу Близнюківської ДЮСШ. То зв’язуйтесь з тренерами і дізнавайтесь про графік тренувань, оприлюднити широкому загалу який ми поки що не можемо. Додам, що діти дуже скучили за активним організованим дозвіллям.

КУЛЬТУРА
Заклади культури сьогодні на простої. Але ті працівники цієї галузі, які проявляють ініціативу, поступово відновлюють або й не припиняли свою діяльність, проводячи необхідну роботу у деяких населених пунктах. За це я їм окремо дякую.

БЮДЖЕТ
Для нормального функціонування всіх галузей життєдіяльності громади потрібне стабільне наповнення бюджету. Втім, до цього часу немає чітких роз’яснень з боку держави щодо сплати податків. На жаль, стабільного наповнення бюджету не маємо і спланувати щось на місяць вперед теж немає змоги. То балансуємо, як можемо, часто приймаючи непопулярні, але необхідні, рішення.

ЦІНОУТВОРЕННЯ
Наостанок хочу зачепити питання ціноутворення на продукти харчування. Враховуючи скарги щодо значного підняття ціни підприємцями, які працюють на території нашої громади, селищна рада направила звернення до Держпродспоживслужби. Перевірку здійснили, не виявивши великого розриву цін на продукти першої необхідності.

Шановні земляки, пиво та риба, на високу ціну яких ви скаржитеся в соціальних мережах, – це не хліб та олія, без цих продуктів прожити легко.

Слава Україні! Віримо в Збройні сили України! Допомагаймо тим, хто потребує! Разом – ми сила, яка безупинно наближає перемогу над московитами!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *