Четвер, 23 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > На Близнюківщині розпочали посів озимої пшениці під урожай 2023 року

На Близнюківщині розпочали посів озимої пшениці під урожай 2023 року

Ряд сільськогосподарських підприємств України, користуючись сприятливими погодними умовами, розпочали посів озимих культур. В той же час багато фермерів відмовляються від посіву озимих через низку проблем, як-то: небезпека на полях через вибухонебезпечні предмети, висока ціна на добрива, пальне та насіннєвий матеріал тощо.

Першого вересня почали сіяти озиму пшеницю працівники ТОВ «Колос». Головний агроном Олександр ЖАРКО повідомив журналістам «Нового життя» про те, що наразі сіють пшеницю першої репродукції сорту «Шестизерна».

Посів озимої пшениці

Загалом планують до посіву 2500 га земельних площ на територіях Близнюківщини, Барвінківщини та Балаклійщини.

«У нас немає вихідних, бо земля їх не визнає. Є оброблені площі – засіваємо. Підготуємо інші – теж сіятимемо, – пояснює агроном. – Ми намагаємось на кожному полі відразу виконувати повний цикл польових робіт, щоб не повертатися туди знову, бо це не лише додаткові витрати, а й ризик. Зазначу, що через високі ціни на добрива в цьому році сіємо без них, маючи надію на можливість в подальшому підживити сходи».

Сіють у ТОВ «Колос» двома тракторами, за кермом яких механізатори Олег Петер та Сергій Молчанов. Їм допомагають Євген Молочков та Молчанов Роман – на сівалках. Підвозить насіння МАЗом Василь Подушко, а завантажує – Микола Шкабара.

О.Жарко

Олександр Жарко говорить: «В полі працюють чотири агрегати: двоє рихлять грунт і двоє сіють. На наступний день проведемо каткування, завдяки якому відбувається кращий контакт грунту з насіниною, в результаті сходи будуть дружніми.

Незважаючи на реалії воєнного сьогодення, ми намагаємось дотримуватись технології посіву, доводимо все до логічного завершення і виходимо на стабільний плановий урожай. Інакше не можна. Країну треба годувати і завтрашній день не запитуватиме про проблеми, з якими зіштовхуємося зараз».

Зовсім скоро розпочнеться збирання соняшнику, на який у цьому році зробила напад совка – шкідник, що уражує рослини в усі фази розвитку культур, то ми запитали головного агронома і про урожай цієї культури.

Олександр Жарко каже: «Совка дійсно зробила свою недобру справу, але, маю надію, на врожай на полях «Колоса» не вплинула, бо ми вчасно провели обробіток інсектицидами і зберегли листові поверхні та кошики. Втім, бункер покаже результат».

О.Воронкін, С.Молчанов, Є. Молочков О. Петер, О.Жарко, Р. Молчанов, М.Шкабара

Попереду в аграріїв нові турботи та нові виклики, до яких додається небезпека роботи в полях, замінованих рашистами, низька ціна на збіжжя та неможливість його продати, щоб закупити добрива та насіння під урожай наступного року.

Втім, працівники сільського господарства у цей час проявляють героїзм, і, незважаючи на небезпеку, сіють та збирають збіжжя, обробляють земельні площі та дбають про врожаї.

Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *