Четвер, 23 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Щеплення від ковіду обов’язкове. Захисники та переселенці отримують третю дозу вакцини

Щеплення від ковіду обов’язкове. Захисники та переселенці отримують третю дозу вакцини

В Україні коронавірусна інфекція Covid-19 (пневмонія нового типу) вперше була діагностована 3 березня 2020 року в Чернівцях. 13 березня було зафіксовано перший летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції. За станом на 8 вересня 2022 року в Україні налічується 5072533 занедужавших, з них померлих — 108885 осіб.

Де можна отримати щеплення від ковіду

Прийшла осінь, а з нею нова хвиля захворюваності на коронавірусну інфекцію.  Захистіть себе та вакцинуйтесь! Зокрема, важливо це зробити зараз, коли під час війни люди часто змушені проживати великими групами, а доступ до медичного забезпечення може бути обмеженим.

Сьогодні кожен потрібен країні здоровим та готовим працювати на тому фронті, де  він принесе найбільше користі для нашої перемоги.

Якщо у вашому населеному пункті є безпечний доступ до пунктів та центрів вакцинації — зверніться туди, щоб отримати щеплення.

Перелік пунктів та центрів за посиланням – https://bit.ly/vaccinationpoints

Близнюківська ЦРЛ. Пункт щеплення

У Близнюківській громаді прищепитися бустерною (третьою) дозою вакцини можна в поліклінічному відділенні центральної лікарні, що в Близнюках. Перед щепленням важливо проконсультуватися з сімейним лікарем.

Сергій Мітін

Розуміючи важливість щеплення від ковіду прийшов зробити ін’єкцію до Близнюківської ЦРЛ Сергій Мітін з Гусарівки Ізюмського району. Сьогодні це село під обстрілами окупантів, і Сергій разом з сім’єю знайшов тимчасовий прихисток на території Близнюківщини. Чоловік розуміє, що осіння негода може дати ускладнення на здоров’я, а вірус ковіду ніде не подівся. То Мітін вирішив скористатися нагодою і зробити щеплення. Він каже: «Я планую у жовтні повертатися додому, а там роботи багато, то треба мати гарантію того, що здоров’я не підведе. Ось і роблю щеплення, адже ті, хто його отримав таки хворіють в легшій формі».

Олександр Шарков та Надія Марченко

Завітали до лікарні, щоб вколоти третю бустерну дозу вакцини, і захисники. Серед них учитель фізичної культури Близнюківського ліцею Олександр Шарков. Він пояснює: «Військовим потрібен імунітет від хвороб, особливо від ковіду. Тому я вирішив отримати вже третю дозу вакцини. Хворий солдат не принесе користі Вітчизні. А ось вчасне профілактичне лікування, дозоване фізичне навантаження та психологічна впевненість у своїх силах – головні чинники перемоги над ворогом».

Бережіть своє здоров’я. Робіть щеплення!

Користуючись нагодою, журналісти газети «Нове життя» звернулися до сімейного лікаря Близнюківської ЦРЛ Тетяни Огульцевої із запитаннями, які найчастіше задають наші читачі.

Тетяна Огульцева
 • Пані Тетяно, нагадайте, будь ласка, якими є симптоми захворювання на COVID-19
 • Щиро дякую за те, що акцентуєте увагу на цьому питанні. Бо воєнні дії притупили у людей інстинкт самозахисту від хвороб. В результаті на тлі постійного стресу загострилися хронічні захворювання, що ослаблюють імунітет людини. А саме це й потрібно вірусу.

 Стосовно ковіду, то захворювання  може мати різний перебіг. Більшість інфікованих мають лише легкі або помірні симптоми й одужують без госпіталізації. Серед найпоширеніших – гарячка, кашель, втома, втрата нюху та смаку. Також можуть спостерігатися  біль у горлі, головний біль, біль у м’язах і суглобах, діарея, висипання на шкірі, поблідніння пальців рук або ніг, почервоніння чи подразнення очей.

 • Навіщо потрібна третя доза вакцини?
 • Згідно з проведеними дослідженнями, через 6-9 місяців після проходження дворазової вакцинації від COVID-19, в організмі спостерігається поступове зниження рівня антитіл, що призводить до зниження загального імунітету проти ковід. Щоб відновити колишній рівень антитіл та посилити імунний захист від коронавірусу, через 180-270 днів після первинної вакцинації, рекомендується ввести бустерну дозу.

 Необхідність застосування третьої дози полягає в тому, що імунна система людини формує так званий клітинний імунітет, де зберігається закодована інформація про антиген вірусу. Ця пам’ять зберігається навіть після того, як з організму зникають всі антитіла. Але при повторному проникненні вірусу в організм клітини не встигають забезпечити необхідний рівень відповіді і людина хворіє.

Укол бустерної дози вакцини від коронавірусу дозволяє підтримувати необхідний рівень антитіл для активного імунного захисту організму при контакті з вірусом.

 • Коли треба робити бустерну дозу вакцини?
 • Рекомендовані терміни застосування бустерної дози вакцини, залежно від типу захворювання, можуть суттєво відрізнятися. Наприклад, введення бустерної дози проти дифтерії та правця потрібно робити через різні періоди часу. Вона вводиться через півроку з моменту народження, 1,5 роки, 6 років та 16 років.

З  коронавірусною інфекцією справи інакші. Високі рівні антитіл після основного курсу вакцинації зберігаються протягом 6-9 місяців. Тому МОЗ України рекомендує вводити бустерну дозу COVID не раніше ніж через півроку після основного курсу та не пізніше ніж через 9 місяців. Якщо за основного курсу вакцинації виявлялися алергічні реакції на компоненти вакцини, необхідно попередньо отримати консультацію терапевта, який також може відправити пацієнта на додаткову консультацію кардіолога. Бустерну дозу від коронавірусу можуть зробити люди віком від 18 років, які раніше пройшли первинну вакцинацію.

 • Які шанси захворіти на ковід після третьої дози вакцини?
 • Після введення третьої дози вакцини в організмі виробляються високі рівні специфічних до коронавірусу антитіл. Але це не означає, що щеплення створює якийсь «непробивний» захисний ореол навколо людини – при контакті із зараженою на COVID людиною вірус може проникати всередину клітин вакцинованого організму і розмножуватися в них.  

Розмноження вірусу всередині нещепленого організму є неконтрольованим, тому викликає важкі симптоми та перебіг хвороби. У щепленому організмі вже є високий рівень антитіл, які відразу починають атакувати вірус, уповільнюючи його розмноження або зовсім і не даючи йому розмножуватися. Тому людина почувається здоровою або має менш виражену симптоматику. Головне, третя доза вакцини запобігає тяжкому перебігу з лікуванням у відділенні реанімації та летального результату.

 • Якою вакциною можна отримати бустерну дозу?
 • Існують офіційні рекомендації Міністерства Охорони Здоров’я України щодо введення бустерної дози вакцини проти коронавірусу. Дотримання цих рекомендацій дозволяє підтримувати максимальний рівень імунітету наступного періоду. Розглянемо докладніше:

Введено перші дози: Pfizer або Moderna – може бути бустер Moderna або Pfizer;

Введено перші дози: SKBio, Covishield, AstraZeneca – бустер на вибір Moderna або Pfizer;

Введено перші дози: CoronaVac – бустер Pfizer;

Перші дози вводилися за комбінованою схемою – бустер на вибір Moderna або Pfizer.

 • Які протипоказання до введення бустерної дози?
 • Протипоказання до введення бустера є такими ж, як і за повного курсу вакцинації. Повну заборону на вакцинацію від коронавірусу мають люди, у яких:
  – Виявилася гостра алергічна реакція на компоненти препарату, анафілактичні реакції;
  – При прогресуючому розвитку інших захворювань.

Також існують тимчасові протипоказання: ГРВІ з підвищенням температури вище 38⁰С, лікування із застосуванням реконвалесцентної плазми або моноклінальних антитіл, вакцинація проти інших захворювань, COVID-19 в анамнезі (необхідно спочатку пройти лікування коронавірусу в стаціонарі або амбулаторно).

 • Чи є побічні ефекти після щеплення?
 • Вакцинація від ковід безперечно підвищує імунітет і захищає від вірусу. Але, як будь-який інший препарат, може викликати побічні ефекти, які виявляються після введення дози вакцини в організм. З точки зору імунної системи, введення вакцини є проникненням чужорідного агента з метою нашкодити здоров’ю, тому в деяких випадках відповідь імунітету є дуже сильною і може супроводжуватися низкою побічних ефектів.

Основними можливими побічними ефектами вакцинації бустером від COVID є: почервоніння та ущільнення в області уколу, хворобливі відчуття, підвищення температури тіла, алергічний висип та деякі інші. Але перенести їх значно легше, ніж отримати тяжкий перебіг хвороби та необхідність тривалої реабілітації після коронавірусу.

Тож давайте будемо берегти своє здоров’я, необхідне кожному з нас для перемоги над рашистами та відбудови нашої держави.

                                                                       Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *