Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Білий рівносторонній хрест на українській техніці та буква «Ї» в повідомленнях і на стінах.    Що це означає?

Білий рівносторонній хрест на українській техніці та буква «Ї» в повідомленнях і на стінах.    Що це означає?


Під час контрнаступу Збройних Сил України на Харківщині українську техніку почали маркувати білим рівностороннім хрестом.

Він має особливо символічне значення для наших військових і не тільки через те, що схожий на емблему ЗСУ.


Український історик та молодший лейтенант Збройних сил України Олександр Алфьоров на своєму ютуб-каналі пояснив історичне та сакральне значення цього символу, виділивши п’ять його основних тлумачень:


1.Рівносторонній хрест має назву «катакомбний», або «знамення перемоги». Він з’явився за часів римського імператора Костянтина Великого (306–337 рр. н.е.). За легендою, тоді ще язичнику Костянтину в 312 році перед битвою з Максенцієм, правителем Італії, прийшло видіння Христа: «Під цим знаком переможеш». Тоді він звелів своїм воїнам нанести зображення рівностороннього хреста на щити, і здобув перемогу.


2. Подібний хрест також був символом хрестових походів, що відбувалися в середньовіччі з метою відвоювати захоплену мусульманами Святу землю. Лицарів, у яких на одязі був нашитий хрест, називали хрестоносцями.


3. росіяни втратили контроль над містом Балаклія 8 вересня. Саме в цей день у 1514 році інший Костянтин — князь Острозький і Київський — здобув блискучу перемогу над московитами під Оршею.


4. Білий хрест — один із символів, які найчастіше зображували на козацьких прапорах. Він був одним з елементів герба засновника Запорозької Січі Дмитра «Байди» Вишневецького. Його ми бачимо на прапорі Богдана Хмельницького, на прапорах Київського та інших полків Війська Запорозького.


5. Учасників першого зимового походу Армії УНР 1919–1920 рр. нагороджували Орденом Залізного Хреста.

Щодо буквиЇ“, то у тимчасово захопленому рашистськими військами Маріуполі ця літера стала символом незалежності та спротиву.

Вона з’являється у різних куточках міста. Зокрема, в самому центрі біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Маріупольців закликають малювати у парках, скверах, площах, стовпах, заборах. Щоб показати, Маріуполь – це Україна!», – йдеться у повідомленні.


Акція “Ї” перетворюється на страшний сон окупаційної влади. Літери з’являються зовсім не там, де шукають. А маріупольці замість того, щоб “стукати” – долучаються до малювання! І не тільки. Більше вух, більше рук у місті.
МраZота (росіяни) починає озиратися по-справжньому!”


ТГ-канал Маріуполь «Спротив» щодня пише повніше нагадування. “Русня засинає – прокидається Спротив! Русня – не спати! Боятися! Ми тут! “Ї” – це більше ніж літера “Ї” – це більше ніж символ. “Ї” – це протест “Ї” – це про незалежність “Ї” – це про нашу свободу “Ї” – Ї*аш русню”, – йдеться у повідомленнях партизанів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *