П’ятниця, 9 Грудня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Як допомогти людині з ПТСР

Як допомогти людині з ПТСР

Поради Центру стратегічних комунікацій

Посттравматичний стресовий розлад — порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події.

ПТСР лікують за допомогою психотерапії та ліків, але є й швидкі техніки самодопомоги людям з ПТСР.

▶️ Техніка заземлення: вправа «тут і тепер». Переорієнтуйте себе в просторі й часі, ставлячи собі питання: Де я? Який сьогодні день? Яке сьогодні число? Який сьогодні місяць? Який рік? Скільки мені років? Яка зараз пора року?

▶️ Стабілізаційна вправа: антистресове дихання 4:8. Дихайте повільно. Вдих (рахуємо 1-2-3-4) – пауза (затримуємо дихання – на 1-2) – видих (рахуємо 1-2-3-4-5-6-7-8). Видих повинен бути удвічі довшим. Робіть цю вправу не менше 10 разів.

▶️ Інтелектуальне заземлення. Детально опишіть середовище навколо вас. Опишіть ваші буденні заняття в деталях. Скажіть твердження безпеки: «Мене звати… Я в безпеці, я тут і тепер, не в минулому». Порахуйте до 10, 100, співайте або декламуйте вірш.

▶️ Фізична стабілізація. Пустіть прохолодну або теплу воду собі на руки. Поплескайте себе по плечах чи стегнах, порухайте великими пальцями стоп, потягніться, покрутіть головою, стисніть і розтисніть кулаки, випряміть пальці.

▶️ Стабілізаційна техніка в уяві: вправа «Безпечне місце». Уявіть місце, де вам добре й безпечно, спробуйте відчути на дотик, де ви сидите, що бачите, який там запах, що приємного на смак ви відчуваєте, яка звучить музика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *