Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Профілактика та лікування інсульту у Програмі медичних гарантій. Роз’яснення НСЗУ

Профілактика та лікування інсульту у Програмі медичних гарантій. Роз’яснення НСЗУ

Поговоримо про те, яку медичну допомогу можуть отримати українці для профілактики та лікування цього захворювання.


Інсульт – одна з найчастіших причин інвалідизації та смертності в Україні. Тому в Програмі медичних гарантій лікування і профілактика інсультів є пріоритетом.

Українці можуть отримати повний обсяг медичної допомоги: від первинної профілактики, до лікування та реабілітації.


Програма медичних гарантій дозволяє ефективно протистояти цьому захворюванню. Насамперед на рівні первинної медичної допомоги. Лікарі сімейної медицини можуть вчасно виявляти та контролювати серцево-судинні захворювання.


📌Доступність первинної допомоги дає можливість українцям уникати різкого погіршення стану здоров’я. Саме у сімейного лікаря пацієнт може отримати рецепт на Доступні ліки для лікування серцево-судинних захворювань та для профілактики інсультів та інфарктів.


З початку 2022 року лікарі первинки виписали майже 7 млн рецептів на ці препарати. Їх пацієнти отримують в аптеці безоплатно або з невеликою доплатою.


📌Дуже важливою є доступність спеціалізованоі якісної медичної допомоги для пацієнтів, у яких стався інсульт. Ані пандемія коронавірусного захворювання, ані війна не призвела до скорочення фінансування цього напрямку.
У 2022 році 254 медичні заклади уклали договір з НСЗУ на лікування інсульту. Під час контрактування НСЗУ висувала до них підвищені вимоги. Щодо наявності обладнання, кваліфікованого медичного персоналу та роботи в цілодобовому режимі.
Адже оперативно зробити КТ або МРТ пацієнту з підозрою на інсульт та вчасно розпочати лікування означає врятувати людині життя.


📌Медична допомога для пацієнта повністю безоплатна. Йдеться про такі послуги:

 • первинний огляд;
 • екстрена діагностика – КТ, МРТ, ангіографія;
 • ендоваскулярне лікування;
 • нейрохірургічна допомога;
 • тромболітична терапія при ішемічному інсульті;
 • знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
 • ліки з Національного переліку.

 • Також передбачена реабілітація в гострому періоді інсульту. Після неї пацієнта направляють для отримання послуг з реабілітації у післягострому періоді за пакетом “Реабілітація дорослих та дітей до трьох років з ураженням нервової системи”. За цим пакетом пацієнт отримує індивідуальний план лікування, послуги з реабілітації, усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, консультації лікарів-спеціалістів. Своєчасне знеболення, а також цілодобовий медсестринський догляд.
  Платити за це пацієнту не потрібно. Лікування оплачує Національна служба здоров’я України. Так, у 2022 році тариф на лікування інсульту збільшено, порівняно з минулим роком. Майже 22 тис. грн передбачено за меддопомогу без застосування складних втручань. Якщо пацієнт потребує тромболітичної терапії – тариф становить 62,5 тис грн. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань, тобто видалення згустку крові, тариф становить понад 131 тис. грн.

 • 📌Важливо, щоб людину з підозрою на гострий мозковий інсульт бригада екстреної медичної доставляла в той медзаклад, який уклав відповідний договір з НСЗУ. Навіть якщо такий медзаклад розташований в іншій області, але є ближчим до місця перебування пацієнта.
  Дізнатися, де знаходиться така лікарня можна за номером контакт-центру 16-77.
  Своєчасна та якісна медична допомога підвищує шанси на повноцінне одужання пацієнта. Тому правильний маршрут пацієнта при інсульті грає вирішальну роль.

 • Національна служба здоров’я й надалі працюватиме в інтересах пацієнта. Для того, щоб українці мали доступ до якісної та допомоги для профілактики інсульту чи його лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *