Понеділок, 5 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Як брати Пуги допомагають ЗСУ

Як брати Пуги допомагають ЗСУ

Саме сьогодні, 5 грудня, в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році.

Волонтерський рух – доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільноти і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Війна, розв’язана путінською росією, зробила волонтерами всіх небайдужих людей. Серед тих, хто займається цією доброчинною діяльністю, і брати Пуги.

Олег, Григорій та Дмитро лозівчани. Вони працювали і на Близнюківщині. Зараз знаходяться у Вінниці, але не забувають земляків, допомагаючи тим, хто несе службу в Збройних силах України.

Волонтерська діяльність братів заслуговує на повагу, бо на фронт вони передали не тільки автомобілі, а й безліч безпілотників, вдосконалених на їхньому підприємстві місцевими експериментаторами-винахідниками, генераторів, рацій.

Григорій Пуга каже: «Зараз веземо в Херсон 40 тонн гуманітарної допомоги – це борошно, цукор, крупи, бо людям їсти там нічого. Їздили з допомогою на деокуповані території, зокрема в Ізюм. Завантажуємось і прямуємо за призначенням. Загалом робимо те, що вважаємо за потрібне і наскільки вистачає у нас коштів».
Ось і минулої неділі брати, приїхавши в Лозову, передали близнюківцям, які тримають оборону під Бахмутом, ще один дрон.

«Ми взяли стандартний безпілотник і наш айтішник Діма Степанкевич попрацював над ним, – посміхаючись пояснює Дмитро. – Швидкість наших дронів сягає 90 км/годину, то збити його фактично неможливо, як і відслідкувати. Піднімається вгору на 300-500 м. Головне, ворог не бачить, де знаходиться захисник, який управляє безпілотником, що зберігає йому життя».

А Олег додає: «Мені здається, що сьогодні жодна людина не може стояти осторонь подій, які мають місце в Україні. Треба робити все можливе для наближення перемоги над московітами. Ми з братами цілеспрямовано підтримуємо військових та намагаємось передати якомога більше харчів людям, які живуть на деокупованих територіях».

Оксана ГРАЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *