П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Легалізація медичного канабісу НЕ призведе до розквіту наркоторгівлі

Легалізація медичного канабісу НЕ призведе до розквіту наркоторгівлі

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу, який «продавлювали західні лобісти». На думку авторів допису, це рішення неминуче перетворить Україну на місце широкого виробництва та обігу наркотичних речовин, а це, мовляв, погано позначиться на здоров’ї молоді.
У мережі поширюють фейки про сферу охорони здоров`я в Україні, намагаючись посіяти недовіру до української влади. Ми спробуємо спростувати фейки про легалізацію медичного канабісу.

Міф 1
Рекреаційне вживання канабісу

Насправді
Законопроект √7457 НЕ передбачає вільний обіг і легалізацію марихуани.

Міф 2
Легалізація медичного канабісу призведе до збільшення кількості наркозалежних.

Насправді
В основі ліків на основі канабісу міститься КАНАБІДОЛ, який не має вираженої психоактивної дії

Міф 3
Доступ до наркотичних лікарськиз засобів на основі канабісу матиме лише низка людей.

Насправді
Ні, насправді йдеться про 5-7 млн людей ,що потребують лікування із застосуванням ліків на основі канабісу.
Вживання канабісу може бути частиною комплексу лікування у людей із посттравматичним синдромом у військових, цивільних і постраждалих від війни

Крім того, прийняття законопроєкту про медичний канабіс також сприятиме формуванню нових робочих місць, оскільки покращуватиме ринкові умови для вирощування та реалізації технічної коноплі. Законопроєкт передбачає послаблення контролю щодо виробництва технічної коноплі, підвищуючи гранично допустиму норму тетрагідроканнабінолу (ТГК)  в її складі з 0.08% до 0,2%. В ЄС у 2021 році підвищили норму від 0,2% до 0,3%, зокрема щоб відкрити доступ фермерам до 500 нових, більш ефективних, сортів технічної коноплі. Відповідно, українські аграрії значно обмежені в доступі до сировини, що не дозволяє їм пропонувати конкурентоспроможну продукцію на зовнішньому ринку. 

В Україні щороку засівається лише 2-4 тис. га земель під технічну коноплю, працює 3 переробні заводи.  Однак історично Україна вважалась лідером із вирощування технічних конопель, за радянських часів на її території вирощувалось близько 120 тис. га технічних конопель. 

Підготувала Оксана ГРАЧ

інфографіка: Національний центр комплементарної та інтегративної медицини США

Чи вважаєте за потрібне легалізувати медичний канабіс?

View Results

Завантажується ... Завантажується ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *