Понеділок, 5 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > Навчальний 2022/2023 рік пройшов на належному рівні

Навчальний 2022/2023 рік пройшов на належному рівні

Зазвичай в Україні навчальний процес розпочинається 1 вересня, а закінчується наприкінці травня наступного року. Однак через повномасштабну війну країна зазнала значних пошкоджень критичної інфраструктури, що й призвело до проблем з опаленням та електропостачанням. Отже, змінився і навчальний процес.

Про те, коли закінчиться навчальний рік у Близнюківській громаді, скільки дітей піде восени до першого класу та про підсумки навчання дітей в дистанційному форматі, – читачам газети «Нове життя» розповідає ЛЕОНІД БОНДАРЕНКО, начальник відділу освіти, молоді, культури та спорту.

В першу чергу хочу подякувати нашим захисникам та захисницям, завдяки яким ми змогли провести навчальний 2022/2023 рік у звичному режимі. Незважаючи на те, що навчання проводилось у дистанційному форматі, педагоги змогли повністю виконати шкільну програму та передати учням необхідні знання.

На території Близнюківської громади функціонують 7 загальноосвітніх навчальних закладів та 5 філій КЗ «Близнюківський ліцей», де навчається зараз 1621 дитина, серед яких і 45 учнів із числа внутрішньо переміщених осіб. Також є 10 закладів дошкільної освіти та 1 дошкільний підрозділ КЗ «Близнюківський ліцей». Тут здобувають дошкільну освіту 294 дитини.

Стосовно закінчення цього навчального року, то це відбудеться 31 травня. Швидше за все свято «Останнього дзвоника» пройде, як і в минулому році, в онлайн-режимі.

Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію. Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

НМТ міститиме два блоки: основний і додатковий. До основного блоку увійшли лише обов’язкові навчальні предмети – українська мова та математика. Додатковий блок міститиме завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір будуть такі: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика й хімія. Третій предмет універсальний (абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який обрав). Але для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні вагові коефіцієнти (якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки). То зараз триває активна підготовка випускників, яких у нас 92 особи, до здачі НМТ.

Вручення документів 9-класникам, їх навчається в освітніх закладах Близнюківської громади 144, відбудеться орієнтовно 9 червня.

Про випускні взагалі не йдеться, бо країна охоплена полум’ям війни.

Зазначу, що за результатами, які ми бачимо серед 11-класників, плануються семеро золотих медалістів та один учень тримає курс – на срібну медаль. А ось 9 клас закінчать з відзнакою 14 учнів.

Також нагадаю, що триває набір дітей до першого класу та в дитячі садки. Орієнтовно матимемо в новому навчальному році 125 першокласників.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до батьків з проханням слідкувати за дозвіллям дітей. Скоро вони підуть на літні канікули і матимуть можливість цілодобово належати, так би мовити, самим собі. То, будь ласка, проведіть з дітьми бесіди про небезпеку як ракетних обстрілів, так і вибухонебезпечних предметів, якими засіяна наша земля.

Наостанок хочу сказати, що навчальний 2022/2023 рік ми зуміли провести на належному рівні, за що щиро дякую всім педагогічним колективам, учням та їхнім батькам. Вірю, що незабаром Збройні сили України переможуть рашистів, і восени ми відновимо традиційні офлайн уроки.

Записала Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *