П’ятниця, 5 Червня, 2026
Головна > НОВИНИ > Врятована з пастки війни: у Софіївці Другій знайшли вагітну косулю, що заплуталась у «єгозі»

Врятована з пастки війни: у Софіївці Другій знайшли вагітну косулю, що заплуталась у «єгозі»

У селі Софіївка Друга Верхньосамарського старостату сталася історія, яка ще раз доводить: війна ранить не лише людей. Вагітну косулю, виснажену та налякану, виявили місцеві жителі. Тварина заплуталась у колючому дроті типу «єгоза» – матеріалі, який використовують для інженерних загороджень і захисту від техніки та проникнення. Для дикої природи така пастка часто стає смертельною.

Про знахідку повідомив Григорій Гончаров, який зателефонував власнику Садовського контактного зоопарку Андрію Воронкіну. Він розповів, що тварина перебуває у критичному стані та потребує негайної допомоги. Андрій Воронкін оперативно виїхав на місце і забрав косулю. Дорогою він викликав ветеринарного лікаря Анатолія Ващенка, який надав тварині необхідну медичну допомогу. Григорій Гончаров попросив назвати врятовану косулю Перемога. Це ім’я символічне: у реальності, де щодня триває боротьба за життя, навіть врятована тварина стає знаком того, що співчуття здатне протистояти руйнуванню.

Власник контактного зоопарку Андрій Воронкін повідомив, що стан тварини наразі стабільний, однак вона перебуває у сильному стресі. «Вона ще боїться людей, але ми зробимо все можливе, щоб тварина повністю відновилася», – зазначив він. Доглядальниця за тваринами Ніна Осадча додає обережного оптимізму: «Косуля почувається непогано. Вона, ймовірно, виживе, оскільки серйозних травм не має. Незабаром врятована стане мамою. Щоб уникнути повторної травматизації, сітки у вольєрі ми накрили м’якою тканиною». Працівники зоопарку запевняють: «Косуля отримає не лише лікування, а й спокій, якого їй бракувало в дикій природі, зміненій війною».

Ця історія лише одна з багатьох, які щодня залишає по собі війна. В Україні фіксують тисячі випадків загибелі та травмування диких і домашніх тварин унаслідок бойових дій, обстрілів, мінування та руйнування природних екосистем. За даними зоозахисної організації UAnimals, з початку повномасштабного вторгнення постраждали або загинули десятки тисяч тварин. Окремим масштабним ударом по довкіллю стала катастрофа після підриву Каховської ГЕС у 2023 році, коли були знищені цілі природні біотопи та загинули тисячі представників фауни. Екологи наголошують: повний масштаб втрат дикої природи в Україні сьогодні неможливо точно оцінити, адже значна частина територій залишається небезпечною або недоступною для досліджень.

Врятована у Софіївці Другій дика косуля стала ще одним символом того, що навіть у час війни люди здатні зупинитися і захистити слабшого. Ім’я «Перемога» в цьому випадку звучить не як символ, а як факт: життя вдалося вирвати з пастки, яку залишила війна.

Наталія ТКАЧЕНКО

Залишити відповідь