Четвер, 23 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Вже не далеке, але ще майбутнє

Вже не далеке, але ще майбутнє

Про те, що наразі відбувається на Близнюківщині стосовно налагодження сталої роботи керівного складу Близнюківської селищної ради, чим сьогодні займаються колишні сільські голови, як формується штат новоствореної громади, як отримати адміністративні послуги жителям віддалених населених пунктів та багато іншого – розповідає очільник громади Геннадій Степанович Король.

 • Наразі Близнюківська громада знаходиться в перехідному періоді, під час якого закладається фундамент подальшої роботи та функціонування всіх без винятку галузей її життєдіяльності То що відбувається сьогодні, які кроки робить Близнюківська селищна рада?
 • Рішенням минулої сесії було створено ліквідаційну комісію, до складу якої входять селищний голова, спеціалісти селищної ради, члени комісії по кожній сільській раді окремо, тобто 19 бухгалтерів 19 сільських рад. Цю роботу треба проводити в максимально короткий термін (адже на балансі сільських рад стоять дошкільні навчальні заклади, а в деяких випадках – школи) для того, щоб мати можливість обслуговувати ці приміщення та будівлі. На сьогоднішній день всі без винятку сільські ради повністю забезпечені спеціалістами, які повинні працювати на своїх територіях, як і раніше. Саме тому, якщо є інформація, що якась сільрада не виконує своїх обов’язків і, можливо, громадянину було відмовлено в наданні адміністративної послуги безпосередньо у себе в селі, – терміново звертайтеся до селищної ради. Звичайно, навантаження на працівників сільських рад зараз збільшилося, але це результат наближення послуги до людей, яким вже не треба особисто їхати до управління соціального захисту в Близнюки, а можна швидко все зробити безпосередньо в кожній сільраді. Звичайно, якщо людина приїхала до селища задля оформлення субсидії, ми допоможемо, але навіщо створювати черги і робити проблему там, де її немає. Тому, будь ласка, звертайтеся до своїх сільських рад.
 • Раз ми вже заговорили про функції колишніх сільських голів, то поясніть, будь ласка, різницю між сільським головою та старостою.
 • Староста – це лідер, якому громада села виказала підтримку. Це зовсім нова посадова особа місцевого самоврядування, створена для того, щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені, щоб проблеми місцевого значення розв’язувалися швидко, відкрито і зрозуміло. Треба чітко розуміти, що старостинські округи і старости є там, де громади об’єдналися добровільним шляхом, а не адміністративним, як Близнюківська. У нашій громаді старостинські округи буде створено не раніше внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост, який знаходиться ще на опрацюванні.
  Сьогодні в кожній сільській раді залишаються працювати по дві особи, як правило – це завідуючий господарством ради та діловод, тобто на своїх робочих місцях залишилися колишній голова та секретар, обсяг повноважень яких не змінився, а навіть збільшився разом з рівнем вимогливості до їх виконання.
 • Геннадіє Степановичу, розкажіть, будь ласка, які відділи чи управління вже функціонують в селищній раді?
 • Почну з відділу з питань соціального захисту населення, де вакантна посада керівника, але вже прийнято два спеціалісти, що безпосередньо працюють з усіма сільськими радами і допомагають працівникам рад в правильному оформленні документів на соціальні допомоги та виплати.
  Також прийнято рішення про утворення Служби у справах дітей та вживаються заходи щодо її реєстрації як юридичної особи. До розгляду на черговій сесії ради планується питання щодо створення Центру надання соціальних послуг як головного закладу соціального захисту населення на території селищної ради, що здійснює соціальну роботу та надає соціальні послуги сім’ям, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах. Також одним з основних завдань майбутнього Центру плануємо зробити створення умов для оздоровчого активного довголіття. Отже, це вже не далеке, але ще майбутнє.
  А зараз вже створено відділ освіти, культури, молоді та спорту, яким забезпечено безперервність роботи щодо здійснення публічних закупівель, щоб мати змогу продовжувати надавати базові послуги. Новостворений відділ освіти об’єднано з відділом культури та туризму, але в перспективі плануємо створити Центр культури та мистецтв. Зауважу, що при відділі освіти функціонує нова господарча група, яку очолив Олександр Миколайович Бой. Вже запроваджено GPS контроль пального на спецтехніці. Зокрема в пальні баки шкільних автобусів встановлено спеціальні прилади вимірювання пального для ефективного використання пально-мастильних матеріалів, тож відтепер керівник може через спеціальну програму в телефоні бачити, де знаходиться той чи інший транспортний засіб. Таким чином зможемо економити пальне, і, відповідно, бюджетні кошти.
  Після першої ж сесії також функціонує відділ фінансів селищної ради, яким і сформовано бюджет селищної територіальної громади на цей рік.
  Слід хіба що додати, що селищна рада вже стала засновником комунальних підприємств первинної та вторинної медичної допомоги, тож ведеться робота щодо їхнього реформування.
  Робота триває, і щодня ми поступово втілюємо в життя заплановане заздалегідь.
 • Українці наразі обурені необґрунтовано-високими тарифами на електроенергію, газ та його доставку. В багатьох громадах Харківщини та інших регіонів відбулися масові акції з перекриттям руху на автодорогах, а також під будівлями органів державної влади та місцевого самоврядування. Близнюківці теж потерпають від надмірно високої ціни на тарифи і в соціальних мережах звертаються до депутатів селищної ради зробити кроки по врегулюванню ситуації. Чи зроблено щось в цьому напрямку місцевою владою?
 • Чотирнадцятого грудня ми провели позачергову сесію селищної ради, зумовлену тим, що наша громада хоче підтримати загальнонародну ініціативу. Разом з депутатами ми вирішили направити звернення до Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів, НКРЕКП щодо недопущення на загальнодержавному рівні підвищення тарифів на електроенергію та природний газ і стримання інших факторів, що спонукають до підвищення тарифів на комунальні послуги.
 • На сайті Близнюківської селищної ради було опубліковано звернення до активних людей взяти участь у розробці Стратегії розвитку селищної ради. Чи відгукнулися на цей заклик наші небайдужі та знаючі земляки?
 • Так, на щастя, маємо активну громаду. Дійсно, зараз працюємо над розробкою Стратегії розвитку Близнюківської селищної ради, а це дуже кропітка робота. Вже 20 січня плануємо провести перше засідання робочої групи, до складу якої входитимуть близько 50 осіб. Це ті активісти, які відгукнулися на наш заклик і виявили бажання взяти участь у розробці, також залучені до робочої групи різнофахові спеціалісти фактично з кожної сільської ради – енергетики, сільгоспвиробники, медики, педагоги, інженери, підприємці тощо.
  Що ми там вирішимо, яку концепцію розробимо, – обов’язково розповім в наступних номерах газети «Нове життя».

Записала
Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *