Субота, 3 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ОСВІТА > Учні Близнюківського ліцею в міжнародному проєкті «HEALTHINK»

Учні Близнюківського ліцею в міжнародному проєкті «HEALTHINK»

У ХХІ столітті підлітки схильні до технологічної залежності. Вони практично не випускають гаджетів із рук, а це означає, що ми маємо навчити їх користуватися смартфонами та іншими пристроями не лише для гри й перегляду відео у соціальних мережах, але й для отримання знань та навичок, необхідних для практичного застосування. Крім того, вимогою сучасності є уміння працювати в команді та виконання проєктної діяльності.

В межах кожної шкільної теми обов’язково є декілька проєктних уроків, покликаних забезпечити розвиток вище зазначених навичок. То чому ж не вийти на міжнародний рівень? Саме це зробили учні Близнюківського ліцею.

Проєкт «Healthink» від «eTwinning»  об’єднує  ряд шкільних тем, як то «Здоров’я», «Їжа» та «Країнознавство». Мова проєкту – англійська, тож  учасники під час виконання завдань та прямого спілкування можуть користуватися лише цією мовою. Країни учасниці – Іспанія, Румунія, Турція, Україна, Хорватія.

Учні 6-А, 7-А та 8-А класів Близнюківського ліцею мали змогу взяти участь у створенні логотипів та постерів, над якими працювали Бублик Дарія, Гармаш Євгенія та Бондаренко Поліна; рецептів, які підготували Кривонос Настя, Деряга Кіра та Купрін Матвій. Роботи цих школярів були обрані для міжнародної учнівської кулінарної книги. Гламаздін Максим дав поради стосовно вирощування гірчиці в домашніх умовах. Але найцікавішими виявилися, звичайно ж, онлайн зустрічі з учнями школи іншої країни. Таке спілкування дуже важливе з точки зору як соціального життя, так і з практичного застосування знань, теоретично набутих на уроці.

Антипенко Артем, Власенко Дар’я, Задорожній Костянтин та Кібиш Іван виявилися найактивнішими учасниками таких зустрічей в онлайн-режимі. Ці учні не лише виявили зацікавленість у повсякденному застосуванні англійської мови, але й мали змогу дізнатися більше про життя та навчання однолітків в іншій державі.

Костянтин Задорожній, 7-А

– Знання англійської мови  ̶  невід’ємний елемент сучасної успішної людини. Одним із способів вдосконалення цієї навички є спілкування з іноземцями. Чудово, бо це можна зробити, навіть, не виходячи з власної затишної кімнати. Я хочу поділитися своїм досвідом міжнародного спілкування. Протягом місяця, щосереди ми виходили на онлайн-зв’язок з турецькими учнями. Це було цікаво, пізнавально і дуже весело. Ми  розповідали одне одному про особливості навчання в наших закладах освіти, ділилися сімейними та культурними традиціями, обговорювали хобі та розваги, із захопленням переглядали фото і  відео визначних пам’яток та краєвидів України та Туреччини. Крок за кроком ми долаємо мовний бар’єр, відкриваючи для себе світ.

Іван Кібиш, 8-А

– Я хочу поділитися своїми емоціями. Взяти участь у проєкті мені запропонувала моя вчителька.  Ідея здалася цікавою і я погодився на участь. Думаю,  що зробив правильний вибір, адже проєкт дійсно цікавий та корисний для особистісного розвитку та вивчення англійської мови, що в наш час є необхідністю.  Зустрічаючись раз на тиждень з турецькими школярами в онлайн-режимі, ми мали багато тем для розмов: традиції, дозвілля, навчання у школі. Чи знали ви, наприклад, що учні турецьких шкіл цілий рік знаходяться на дистанційному навчанні? Як вони витримують? Я ледь висиджую місяць, а вони ЦІЛИЙ РІК! Проєкт дійсно цікавий і я буду радий брати участь у нових заходах.

Артем Антипенко, 8-А

–  Я погодився на участь в проєкті «Healthink» і зовсім не шкодую, адже за цей час не тільки розширив межі застосування англійської мови, але і час провів цікаво. За допомогою цього проєкту я дізнався багато нових, навіть, корисних речей про Турцію і навчання в цій країні. З ровесниками-іноземцями ми говорили на різні теми, переглядали презентації, обговорювали особливості навчання в наших державах. На відміну від нас, у них восьмий клас є випускним; іспит один, але містить завдання із декількох предметів; фізика, біологія та хімія вивчаються окремо лише у старшій школі, а у середній – єдиним предметом є Science (наука) та багато іншого. Впевнений, що буду радий продовжити спілкування з школярами інших країн, адже це пізнавально!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *