Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > З 1 квітня на Харківщині діє нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня на Харківщині діє нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

Про це повідомляють в Управлінні державного рибного господарства у Харківській області. Строки заборони на промисловий, любительський і спортивний лов риби та інших біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах області такі:

– з 1 квітня по 10 червня 2021 року – водосховищах (у т.ч. любительський лов до 10 червня 2021 року);

– з 1 квітня по 21 травня 2021 року – у річках та їх кореневих водах (у т.ч. любительський лов до 20 травня 2021 року);

– з 1 квітня по 30 червня 2021 року – у придаткових водах (у т.ч. любительський лов до 30 червня 2021 року).

Крім того, заборонено лов раків у внутрішніх водоймах Харківщини з 1 квітня по 30 червня 2021 року та з 20 серпня по 30 вересня 2021 року (під час виношування ікри, личинок, першого та другого линяння), а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна з берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі з перевищенням дозволеної добової норми вилову – три кілограми. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання. Під час нересту також забороняється проведення вибухових та гідротехнічних робіт, видобуток піщано-гравійної суміші, розчищення русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо.Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних біоресурсів у цей період. Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті передбачено накладання штрафу в розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Повідомити про порушення правил рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів або отримати додаткову інформацію щодо нерестової заборони можна за телефоном Всеукраїнської безкоштовної «гарячої лінії» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *