П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Шалений ритм життя Олени Мухіної

Шалений ритм життя Олени Мухіної

Танець – це магія почуттів, втілена в русі.

Танець – це краса та грація. Танець – це мистецтво, яке вимагає від танцівників досконалої фізичної форми, музичної освіти, тонкого почуття прекрасного і надзвичайної наполегливості. Про чарівну тендітну жінку Олену Володимирівну Мухіну, яка присвятила своє життя танцю, буде ця розповідь.

ДИТИНСТВО

Народилася Оленка у Близнюках в дружній і творчій родині. Її мама – знана в районі поетеса Наталія Анатоліївна Літвінова, до слова, жінка у свій час досягла високих спортивних результатів і має звання майстра спорту з художньої гімнастики. 

Тато, Володимир Іванович, – інженер-механік сільського господарства, працював в управлінні сільського господарства і очолював відділ у райдержадміністрації. Рідний дядько Анатолій Йосипович Шаповал очолював Близнюківський відділ культури, багато років працював директором районного Будинку культури, а його дружина Любов Іванівна – активна учасниця художньої самодіяльності, танцівниця, яка ще й дітей вчила цьому мистецтву. 

То Оленка виросла за кулісами, адже її залучали майже до всіх концертів та вистав.

«Я маю творчу натуру з дитинства, то намагалася встигнути на всі гуртки, які мені подобалися. Обожнювала заняття у драматичному гуртку Галини Леонідівни Кондратової, грала у волейбол, співала у хорі та дитячому ансамблі, але в пріоритеті завжди був танцювальний гурток, – згадує з усмішкою Олена Володимирівна. – Однак, мріяла я стати дизайнером одягу. У мене були зшитки зошитів, де я малювала ескізи різних моделей, але не судилося втілити цю мрію в життя. Мабуть тому, що перемогли танці та моя безмежна любов до дітей».

НАВЧАННЯ

Після закінчення 8 класів Близнюківської школи Олена вступила на хореографічне відділення Харківського училища культури. Навчання було важким, але бажаним. В училищі готували майбутніх директорів закладів культури, які повинні були вміти не тільки організувати населення, бути керівниками творчих гуртків художньої самодіяльності, а ще й декламувати, наносити грим, писати плакати, тощо, то вивчали аж 42 предмети.

Для Олени головними, звичайно, були заняття з хореографії, які тривали по 4-6 годин в день. То часу на особисте життя та інші заняття у дівчини фактично не було. А ось на канікулах 16-тирічна Оленка набрала групу дітей у Петровському сільському будинку культури (нині Квітневе) і почала з ними займатися танцювальним мистецтвом.

У неї вийшло, а перші учні, зараз вже дорослі люди, до цього часу при  зустрічі діляться з Оленою Володимирівною своїми сімейними радощами та турботами, бо всі без винятку були закохані у свою юну викладачку. 

АНСАМБЛЬ «РИТМ»

Мабуть, з тієї першої групи так і повелося, що всі численні вихованці Мухіної люблять, поважають і трішки побоюються свою вимогливу вчительку танців. Олена Володимирівна досить скромна людина. Вона не любить розповідати про себе, а швиденько переводить розмову на досягнення своїх вихованців.

«Я з 16 років живу дітьми. Працюю в районному Будинку культури. Скільки пам’ятаю, у мене завжди було три-чотири різновікові групи дітей, які з часом самі обрали собі назву «РИТМ». Вже протягом багатьох років я очікую кожне заняття як з нетерпінням, так і з острахом. Адже треба не тільки набрати дітей, зацікавити їх, а ще й примусити тяжко працювати на репетиціях та й вдома. Адже танець – це фізична праця, постійна і наполеглива», – розповідає Олена Мухіна.

Ансамбль «Ритм», виступи якого із захопленням очікують всі глядачі, поступово стає все професійнішим та популярнішим як на теренах Близнюківщини, так і Харківщини. Незважаючи на те, що його склад постійно змінюється, адже діти виростають, вівторок та четвер – це дні тренувань, на яких вимогливий тренер зганяє сім потів зі своїх вихованців, адже наполегливість – запорука успіху.

Багато років ритмівці не виступали на конкурсах і фестивалях обласного рівня, бо не мали відповідних сценічних костюмів, не було коштів, щоб просто поїхати в обласний центр. А ось зараз, в першу чергу завдяки зацікавленості батьків, ситуація змінилася.

Олена Володимирівна зізнається: «У мене такий принцип: або у всіх є костюми, або ми тему закриваємо. Сьогодні ми з батьками моїх вихованців досягли високого рівня взаєморозуміння та співпраці. Повірте, дитина без поштовху з боку рідних не буде та й не зможе повністю віддаватися улюбленому заняттю. А для результатів у танцювальних конкурсах та фестивалях це дуже важливий аспект. Не тільки майстерність створює сценічний образ танцівника, а й костюм. А його емоційний стан, який обов’язково передасться в танцювальному номері, багато в чому залежить від підтримки близьких людей».

В результаті такого творчого тандему значно зросли і досягнення «Ритму». Діти беруть участь в конкурсах та фестивалях, часто виборюючи перемогу, їх запрошують в інші міста України та навіть за кордон.

СІМ’Я

Стосовно особистого життя, то після закінчення училища Олена вийшла заміж за працьовитого та надійного чоловіка Євгена Мухіна, народила двох синів. Старший Єгор має інвалідність, але мама з татом роблять все можливе, щоб він був повноцінним членом громади, то вже зараз Єгор досягає спортивних результатів у групі паралімпійського резерву у Лозівській спортивній школі. Менший Данилко займається танцями в ансамблі мами, закоханий у брейк, є солістом у групі брейкерів Владислава Трофімова «Близнюківські тигри», а ще займається греко-римською боротьбою.

І скрізь поряд з синами їхня чарівна мама.  До всього, героїня цієї розповіді чудова господарка. В оселі Мухіних завжди пахне смачною випічкою, то господиня балує своїх хлопчиків тортами та здобою. Жінка обожнює квіти і вони люблять її: подвір’я та й будинок потопають в різнокольорових тюльпанах, трояндах та лілеях. 

Олена Мухіна чудова донька та старша сестра, яка береже традиції родини, опікується меншим братом Олегом та піклується про батьків.

САМОВДОСКОНАЛЕННЯ

Треба зазначити, що, незважаючи на шалений ритм життя, Олена Володимирівна не забуває і про вдосконалення свого таланту. Без цієї чарівної молодої жінки з точеною фігуркою не відбувається жодне свято в районному Будинку культури – вона танцює, співає, грає ролі казкових персонажів і завжди хвилюється, коли виступають її вихованці, серед яких часто танцює й сама, додаючи дітям впевненості і спокою.

Талант, яким обдарована ця жінка, вже дав безліч паростків у її учнях, що і є головним покликанням будь-якого учителя.

Перераховуючи уміння, таланти, обов’язки та щоденні турботи, які лягають на плечі беззахисної гарної  жінки, важко уявити якою ж внутрішньою силою наділила природа нашу землячку. Зрозуміло одне – назва у ансамблю, яким вона керує, дуже влучна, бо «РИТМ» танцює до успіху в шаленому ритмі разом зі своїм художнім керівником.

Ірина Воронкіна
.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *