Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Міжнародний день музеїв. Олексіївка

Міжнародний день музеїв. Олексіївка

Сьогодні – Міжнародний день музеїв. З цієї нагоди історико-краєзнавчий музей села Олексіївка гостинно приймав маленьких відвідувачів – учнів 1-4 класів КЗ «Олексіївський ліцей».

Місцева вчителька історії Галина Байдосова розповіла дітям історію походження Олексіївки, познайомила з найбільш знаковими подіями з життя колишньої Олексіївської сільської ради та її жителів. А розповідати було про що….

«Цей музей було створено у 1991 році, – зазначила пані Галина, – з того часу тут з’явилося багато нових експонатів. Так сталося, що більшість з них – це історія моєї родини, моїх дідів та прадідів. Багато з речей було передано місцевими жителями. Авторство деяких, на жаль, вже неможливо встановити». Відвідавши музей, можна побачити не лише керамічну козацьку люльку, вишиту сорочку, який більше ста років, старовинний глиняний посуд та кам’яну ступу, в якій селяни гуртом товкли зерно, але й пам’ятки Другої світової війни та навіть девайси 80-90-х років минулого століття. «Минуле і сучасність тісно пов’язані, – говорить Галина Байдосова, – до кожної аудиторії я підхожу індивідуально. Молодшим школярам, наприклад, недоцільно розповідати про політичні репресії, для них я готую більш «легку» інформацію. Але для мене як для вчителя історії важливо, щоб діти будь-якого віку розуміли історичні процеси і вміли їх аналізувати».

Варто відзначити, що у Олексіївському музеї не оминули увагою і події на сході України. Так, учасник бойових дій, житель Олексіївки, Камо Погасян, який і зараз несе службу у зоні ООС, передав у музей унікальний «Кобзар» Тараса Шевченка. За словами Галини Байдосової, односелець знайшов цю книгу після обстрілу в одній зі шкіл Донбасу. У «Кобзарі» застрягла куля. Тож, цілком можливо, що Тарас Григорович навіть через століття продовжує свою боротьбу за волю країни, оберігаючи життя її захисників.

До слова, Галина Байдосова запрошує до музею всіх бажаючих. Тут раді відвідувачам у будь-який день тижня та навіть у вечірній час.

Приїздіть! Буде цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.