Понеділок, 27 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Чи готові прийняти відпочивальників пляжі близнюківських ставків

Чи готові прийняти відпочивальників пляжі близнюківських ставків

Територія Близнюківщини мальовнича. Серед полів та ярів і часто навіть всередині населених пунктів, яких у нас аж 96, блакитними очима під час літньої спеки підморгують відпочивальникам ставки та річки.

За інформацією заступника Близнюківського селищного голови Надії Кулікової, площа річок і струмків, які протікають на території громади, становить 233 га; озер, прибережних замкнутих водойм, лиманів – 1,0826 га; ставків – 768,1948 га; штучних водосховищ –  101,2041 га.

В цілому тільки ставочків маємо більше 60 штук. Деякі з них пересихають, а деякі, незважаючи на відсутність облаштованих за нормами безпеки пляжів, влітку наповнюються дитячим галасом та збирають у своїй прохолоді місцевих жителів та гостей.

За інформацією Близнюківської селищної ради, жодної водойми на території громади, де офіційно відкрито пляжну зону, – НЕМАЄ. Бо немає можливості виконати основні вимоги до облаштування місць масового відпочинку населення на водних об’єктах (пляжах).

Для відкриття і функціонування пляжів необхідно:

 • Забезпечити функціонування питних фонтанчиків з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною;
 • Дотримуватись водоохоронного режиму у першому поясі зон санітарної охорони функціонуючих артезіанських свердловин, розташованих на території пляжу;
 • Забезпечити дотримання вимог санітарних норм суб’єктами господарювання торгівлі та громадського харчування при здійсненні діяльності на території пляжу;
 • Діяльність суб’єктів господарювання на території пляжу з торгівлі та громадського харчування здійснювати при умові реєстрації в Реєстрі потужностей (об’єктів) та їх операторів ;
 • Забезпечити проходження працівниками об’єктів громадського харчування та пляжу медичного огляду та флюорографічного обстеження;
 • Провести підсипку пляжної зони піском;
 • Встановити буйки огородження зони купання в акваторії пляжу;
 • Обладнати місце для купання дітей;
 • Привести в належний санітарний стан санвузли, розташовані на території пляжу та забезпечити у відповідності з санітарними нормами водовідведення (каналізування);
 • Придбати достатню кількість миючих та дезінфекційних засобів, дозволених до використання Міністерством охорони здоров’я України;
 • Прибирання приміщень вбиральні здійснювати із застосуванням дезінфекційних засобів;
 • Встановити достатню кількість урн для збору сміття. Розташування урн проводити у відповідності до санітарних норм;
 • Обладнати медичний пункт згідно табелю оснащення, забезпечити проходження медичного обстеження медичного персоналу;
 • Забезпечити у відповідності з санітарними вимогами збір і вивіз сміття;
 • Утримувати в належному санітарно-технічному стані адміністративно-господарчі приміщення пляжу та прилеглу до них територію;
 • Утримувати територію пляжу в належному санітарному стані (прибирання берегу, роздягалень, зеленої зони тощо);
 •  Забезпечити функціонування пляжів за умови дотримання безпечності показників питної води, води відкритих водоймищ та якісних показників ґрунту (піску), що підтверджено лабораторними дослідженнями.

За словами селищного голови, наразі укладені договори на обстеження дна та аналізу води у ставку, що в Близнюках, бо він збирає найбільшу кількість відпочиваючих.

«І тільки після цього прийматимемо рішення щодо організації пляжного відпочинку, – пояснює Геннадій Король. – Але не треба забувати, що люди, незважаючи на заборони чи відсутність облаштованої пляжної зони, все одно відпочиватимуть на водних об’єктах, які облюбували вже давно. На нашій території традиційно – це маслозаводський ставок у Близнюках, Надеждинський, Семенівський, Алісівський, Новонадеждинський, Садовський та Уплатнівський водні об’єкти. Ніде правди діти: якщо є в селі ставочок чи протікає річка, і вода у водоймі чиста на вигляд, то там у літню спеку люди купаються. На жаль, часто наражаючи самих себе на небезпеку.

То, користуючись нагодою, хочу вкотре наголосити: будьте розважливими і уважними, бережіть себе та дітей, коли вирішуєте провести час на ставку, де не облаштовані місця для пляжного відпочинку.

Також хочу повідомити про те, що три працівники громади пройшли співбесіду у обласній екологічній  інспекції  та отримали посвідчення громадських інспекторів з охорони довкілля у Харківській області. То, якщо є якісь нарікання чи порушення норм законодавства, що стосуються будь-якої екологічної теми, повідомляйте нам обов’язково».

(від. ред.: каталог онлайн- сервісів на цьому сайті допоможе вам легко та швидко написати звернення чи скаргу на адресу селищної ради)

Тож, підключивши активних підписників групи «Нове життя» у ФБ, ми «обстежили» пляжні зони біля деяких водойм, де жителі Близнюківщини традиційно відпочивають влітку.

Близнюки. Маслозаводський ставок.

Ця мальовнича водойма щоліта збирає сотні відпочивальників не тільки з Близнюків, а й з сусідньої Лозової.

Тут чудова пляжна зона, куди щосезону завозиться чистий пісок, поряд великий красивий парк із зонами для відпочинку: зручні лави, дитячий ігровий та волейбольний спортивний майданчики, стоянка для велосипедів, підключено мережу Wi-Fi, розташовано зручні альтанки з місцями для шашличниць, а ще є кафе «Околиця» та місце торгівлі місцевого підприємця-активіста Володимира Коняєва, який не тільки організував розважальну зону для дітей з надувними гірками та батутами, а й слідкує за порядком в парку та на прибережній зоні.

Варто додати, що бажаючі мають змогу також покататися на катамаранах. Все, окрім харчування, тут безкоштовне, а ще й територія приваблює своєю чистотою,  зеленню та зручним розташуванням (парк і ставок в межах селища).

В цьому мальовничому парку на березі красивої водойми проводяться основні культурно-масові заходи громади.

Садове. Яри.

За Садовим є декілька красивих водойм, де збираються на відпочинок люди, щоб покупатися і порибалити. Найпопулярнішим сьогодні є ставок, який в народі називають Яри. Тут немає об’єктів торгівлі, спеціально облаштованих пляжних зон, але місцеві ентузіасти на чолі з Євгеном Сидоренком та Андрієм Артюшенком обладнали для зручності відпочивальників столи з лавами, завезли пісок, а на іншому березі серед дерев ще хтось із місцевих ентузіастів облаштував місця з вмонтованими великими сковорідками, під якими можна розкласти багаття і приготувати смачні страви на вогні.

Мальовничість великого ставка, обрамленого красивими деревами, збирає біля води дуже багато любителів спокійного відпочинку.

Уплатне. Кучугури.

В Уплатному теж декілька ставків, але найулюбленішим місцем відпочинку є Кучугури. Надзвичайно красива природа очікує пляжників у цьому місці: білокорі берези та кримські сосни зачаровують, запашна полуниця та соковита шовковиця приваблюють ароматом, а у воді плюскочуть товсті карасі та зубасті щуки.

 В цьому році, дякуючи активним місцевим жителям, було впорядковано улюблене місце відпочинку багатьох громадян. Ентузіасти прибрали сміття,  завезли пісок, облаштували пляжну зону і для попередження встановили табличку – КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!

Наостанок хочеться наголосити: як би гарно і на вигляд безпечно не було на будь-якій з водойм Близнюківщини – купатися там не бажано, бо дно може бути усіяне склянками, глибина небезпечною, а рятувальників та медиків поряд немає.

Бережіть себе та своїх рідних! І нехай літній відпочинок приносить задоволення та оздоровлення, а не проблеми із здоров’ям!

Продовжувати екскурсію водними об’єктами Близнюківщини можна довго, і ми це будемо робити й надалі.

Можливо, у вас є цікаві факти, пов’язані з виникненням ставків чи річок, або ви самі є безпосереднім учасником якихось подій чи випадків на водних об’єктах нашої громади – розповідайте нам, телефонуючи на номер 0950443850 або пишіть у ФБ в групу «Нове життя», або ж готуйте листи і відправляйте їх за адресою: смт.Близнюки, вулиця Свободи, 26, редакція газети «Нове життя» (на фасаді будівлі, в якій функціонує редакція, є поштова скринька)

Підготувала Ірина Воронкіна, дизайн – Сергій Попов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *