Середа, 10 Серпня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Ремонт доріг Близнюківщини справа рук самих близнюківців

Ремонт доріг Близнюківщини справа рук самих близнюківців

МАЄМО ТЕ, ЩО МАЄМО

Горезвісні близнюківські автодороги. Як пишуть користувачі соціальних мереж, до населених пунктів нашої великої за площею громади можна дістатися хіба що на …планері. Ми безліч разів піднімали питання жахливого стану доріг Близнюківщини, але в результаті на всіх рівнях чули: «Грошей нема. На цей рік не заплановано. Що могли – те зробили. Ми теж люди – не встигаємо». Варто зазначити, що сьогодні, щоб дізнатися, хто є власником тієї чи іншої  дороги і  має право її ремонтувати, треба розуміти, що:

 • Управління автомобільними дорогами загального користування державного значення здійснює Служба автомобільних доріг України у Харківській області.
 • Автомобільні дороги загального користування місцевого значення (автошляхи між населеними пунктами) передані до сфери управління Харківської обласної державної адміністрації в особі Державного підприємства «Дороги Харківщини».
 • Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг в населених пунктах здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться. У нашому випадку – це Близнюківська селищна рада.

Мережу доріг місцевого значення Близнюківщини в основному було сформовано у 70-90 роках минулого століття. То за своїми експлуатаційними характеристиками 90% доріг не відповідають вимогам нормативних документів за показниками рівності, наявності ямковості та деформацій покриття проїзної частини. Суттєво зросли осьові навантаження автотранспортних засобів і існуючі тонкошарові дорожні покриття не витримують вагу автомобілів великої вантажопідйомності. Різко збільшилася інтенсивність руху, знос проїзної частини доріг збільшився у 8-9 разів. З причини недостатнього фінансування міжремонтні терміни не витримуються. То в той час, коли дороги Харківщини державного значення за останні два роки кардинально змінили свій зовнішній вигляд і їздити по них можна швидко і безпечно, у нас замість доріг поступово залишаються лише напрямки, які заростають хащами, а водії, яких зараз дуже багато, прокладають грунтові дороги часто по засіяних полях.

Ось що маємо:

Криштопівка
Миколаївка-2
Бурбулатове

СУХІ ФАКТИ

Не будемо ворошити старе, підемо шляхом сьогодення. Слід врахувати, що мережа доріг загального користування Близнюківщини складає – 368,0 км, з них:  державного значення – 27,9 км (Лозова-Близнюки-Барвінкове-Велика Комишуваха );  місцевого значення – 340,1 км в т.ч.:  обласні – 68,5 км;  районні (відтепер єдиної громади) –  271,6 км. Територія чималенька.

Зробивши пост у Фейсбуці з проханням до місцевих жителів окреслити конкретні проблеми та запитання до відповідальних осіб, отримали величезну кількість нарікань: як і очікувалося – нормальних доріг на території нашої громади НЕМАЄ ВЗАГАЛІ!

 • Олександр Хурда: Широке, Верхньоводяне, Самійлівка, Новоуплатне – села, завдяки Самійлівському елеватору відрізані від районного та селищного центру. Чи будуть прийняті якісь дії, щоб дорога хоча б стала проїзною?
 • Віталій Куришко: В бік Алісівки дорога вщент розбита, в бік Семенівки вздовж Валер’янівки і далі автомобілі застряють, та й танки, мабуть, не пройдуть. І цей список можна продовжувати до безкінечності. Коли буде ремонт?
 • Ігор Клінскіх : Близнюки-Павлівка- Верхня Самара дорога просто жах, є такі місця по трасі, що півавтомобіля пірнає в яму. А тут же їздить шкільний автобус. Не дай Боже перевернеться. До кого звертатися, щоб почули нас?
 • Анна Водяницька: Взагалі немає дороги за Миколаївкою Другою до межі з Дніпропетровською областю. Коли ж відремонтують хоча б те, що залишилося від дорожнього покриття?
 • Сергій ГончаровДiстало, дорога Дубове-Бурбулатове-Близнюки. Коли і хто дасть раду цим убитим шляхам?
 • Дмитро Московченко: Олексіївка- Васюкове – одна із тих ділянок автодороги, де її просто немає і перевізники відмовляються підвозити людей до пункту призначення через бездоріжжя. Це тільки маленька крапля в морі проблем. Коли ж можновладці повернуться обличчям до села?
 • Анастасія Медведева: Миролюбівка-Близнюки… дорога просто жахлива, хоча по ній прокладено маршрут шкільного автобуса. Там навіть з дитячою коляскою неможливо проїхати – суцільні ями. Невже не можна знайти кошти для ремонту спочатку хоча б тих доріг, по яких возять дітей до шкіл?
 • Додати треба ще й дорогу до села Далекого, майже повністю зарослу кленком та, поклавши руку на серце, щиро можна завірити, що список населених пунктів з поганими дорогами на Близнюківщині точно сягне всіх 96.

ЛАБІРИНТИ

І. Обравши найгірші ділянки, через які проходять маршрути пасажирських та шкільних автобусів, ми звернулися до директора  філії  «Лозівський райавтодор» дочірнього підприємства «Харківський облавтодор» відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» Юрія Івановича Маменка, бо безпосереднім виконавцем ремонтних робіт є саме організація, яку він очолює. До слова, ніде правди діти, останнім часом дорожники активно відгукуються на проблеми, швиденько виїжджаючи на аварійні ділянки і таки латаючи  вирви там, де залишається тільки літати, але.. спілкуватися з редакцією без дозволу керівництва чоловік навідріз відмовився. Хоча саме безпосередні виконавці, як ніхто інший, могли б відкрити завісу незрозумілої таємничості ремонтних робіт та конкретно і відкрито сказати, де або ж ніде будуть або ж не будуть зроблені капітальні, чи-то планові, чи-то ямкові ремонти.

ІІ. Директор державного підприємства «Дороги Харківщини» Турченко Ігор Вікторович від спілкування не відмовився, але переніс його на понеділок, то, мабуть, далі таки буде…

ІІІ. Найбільш проблемною є ділянка дороги з Лозової через Роздолівку, бо має найбільше логістичне навантаження маршрутів вантажівок. І саме ремонт цієї автодороги став найрезонанснішим.

«25 березня до голови Лозівської районної ради звернулися мешканці колишнього Близнюківського району з клопотанням щодо ремонту дороги Лозова-Роздолівка. Як писали мешканці, дорога знаходиться  в аварійному стані та вона життєво важлива для них, бо користується нею близько 5-ти тисяч населення, а також завозяться продукти в місцеві магазини та заклади освіти. Для вирішення цього питання Лозівською районною радою було направлено листи до ДП «Харківський облавтодор» та «Дороги Харківщини». Питання  було вирішено, ремонт автомобільної дороги за напрямком м. Лозова – с. Роздолівка Лозівського району розпочато. Забезпечення безаварійного проїзду автомобільною дорогою загального користування місцевого значення С210303  до села Роздолівка Лозівського району здійснюватиметься за рахунок коштів експлуатаційного утримання в межах доведеного фінансування» – таку інформацію надали нам із Лозівської районної ради.

Долучився до розв’язання цієї проблеми і депутат Харківської обласної ради Олександр ДІДЕНКО.

«Розпочали реконструкцію автодороги Лозова-Роздолівка. Ця дорога була побудована ще у вісімдесятих роках минулого століття і з тих пір ніколи не ремонтувалася. Ніхто не хотів братися за реконструкцію цієї ділянки дороги, оскільки вона ніде не стоїть на балансі. Як депутат обласної ради та член комісії з будівництва доріг я вирішив розібратися, як можна зробити тут ремонт. 

Коли було проведено перевірку даного об’єкту та завершено оцінку робіт, з’ясувалося, що на капітальний ремонт цієї дороги необхідно понад 90 млн. грн. Обласний бюджет не може виділити цю суму, бо це не дорога державного чи обласного значення, і по ній таки не проходять великі транспортні потоки. Мені довелося пройтися по кабінетах відповідних служб і знайти вихід з цієї непростої ситуації. Разом з директором Державного підприємства «Дороги Харківщини» Турченком Ігорем Вікторовичем ми все ж знайшли рішення.

Через жахливий технічний стан автошляху ремонт відбуватиметься у три етапи протягом трьох років.

Оскільки коштів в бюджеті на капітальний ремонт немає, першим етапом буде очищення від порослі та формування узбіччя, щоб на проїжджій частині не накопичувалася вода. Потім  знімуть верхній шар асфальту, а точніше його залишки. Після чого проїжджу частину буде засипано різнофракційним щебнем та утрамбовано котком.

Другий етап. Наступного 2022 року дорогу знову  засиплять щебнем і закатають котком. Знаючи тепер слабкі місця, їх підремонтують.

Нарешті на третьому етапі буде усунено залишок дефектів та відбудеться укладання асфальту.

На сьогоднішній день на очищення та формування узбіччя вже витрачено 120 тис. грн, а це лише половина від загальної потреби для першого етапу реконструкції.

Не буду приховувати, цю суму зібрали соціальні партнери і я зокрема. Якщо немає бажаючих взяти участь у такому важливому ремонті, то ми готові підтримувати і другу частину кошторису на цьому етапі.

Турченко І.В. розуміє важливість даного проєкту і, в свою чергу, взяв на себе зобов’язання по ремонту, за що окрема подяка.

На жаль, зараз я бачу, як дехто поширює неправдиву інформацію в соціальних мережах про належність до ремонту цієї дороги. Коли я просив простих людей, підприємців, фермерів допомоги у ремонті, ніхто не хотів йти назустріч. А ось зараз, коли роботи вже розпочалися, намагаються показати, що це їхня заслуга. Єдиний, хто попри всі бюрократичні перешкоди намагається підтримати починання, – це голова Близнюківської ОТГ Геннадій Король. Він надає техніку, для корчування порослі вздовж дороги, за що я йому дуже вдячний.

Користуючись нагодою, хочу наголосити, що усі небайдужі та бажаючі долучитись до процесу ремонту дороги Лозова-Роздолівка, можуть це зробити і, я думаю, просто повинні. Адже іншого виходу у нас з вами немає.»

Олександр Вікторович Діденко завітав до редакції газети “Нове життя” і розповів про стан справ щодо ремонту доріг нашої громади (натисніть на фото і матимете змогу подивитися відеоінтерв’ю)

ІV. Звичайно, задали ми запитання щодо ремонту доріг місцевого значення нашої громади й Королю Геннадію Степановичу, голові Близнюківської селищної ради.

Він пояснив: “Близнюківські дороги шокують – це загальновідомий факт. Але чи можливо виправити цю ситуацію? Швидко це зробити не вийде, а ось маленькими кроками, рухаючись поступово – так”.

За словами Геннадія Короля, у нашій громаді всі зусилля будуть спрямовані першочергово на ремонт доріг, якими курсують шкільні автобуси. На жаль, місцева влада не має законних підстав здійснювати ремонт автомобільних шляхів загального користування місцевого значення  – це дороги між населеними пунктами. Робити це можна лише у співфінансуванні з ДП «Дороги Харківщини».

Тому робимо все можливе, щоб це питання зрушило з місця: співпрацюємо з юристами, щоб виконувати ремонти у правовому полі, звертаємося до депутатів обласної та Верховної Ради, щоб ініціювати внесення змін у відповідне законодавство, – розповів голова селищної ради. – Вже сьогодні громада придбала 1320 тон доменного шлаку, який обов’язково буде використано для ліквідації ям на найбільш проблемних ділянках. Але це стане можливим лише після того, як ми владнаємо всі юридичні питання нашої співпраці з обласними дорожніми службами».

ВИСНОВКИ

У Абетці Близнюківщина від А до Я ми написали:
“Дороги близнюківські – то капець! 
Та й інші всі слова лайливі. 
Та мріємо, що це ще не кінець, і в руки попадуть вони дбайливі” 


Чекаємо! Далі буде…

Підготували Ірина Воронкіна та Сергій Попов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.